שתף קטע נבחר

פיפטי פיפטי סנט

מצד אחד, לוחם ה־MMA ג'ורג' סנט פייר רוצה להתאבק באולימפיאדה. מצד שני, בשביל זה הוא יצטרך לוותר על הקטע של להיכנס לכלוב ולהרביץ עד זוב סחוס

ג'ורג' סנט פייר, אלוף ה־UFC הבלתי מעורער במשקל בינוני־קל, קצת משועמם: אין לו בקטגוריה מתמודדים אמיתיים שהוא עוד לא קיפל יפה ושלח בחזרה הביתה. אז בשביל למצוא את היריב הבא שיתמודד מולו על התואר, ב־UFC נאלצו ללכת אחורה עד המדורג במקום החמישי בעולם, דן הארדי. רק שהארדי הוא לא בדיוק פונקציה בשביל סנט פייר, אתלט־על בעל יכולת היאבקות בלתי רגילה, שכבר זרק מצד לצד מתאבקים אמריקאים שהתחילו על המזרן בגיל שש וסיימו קריירות מפוארות בקולג'. וזאת כנראה הסיבה להודעה שפירסם לאחרונה, שלפיה הוא שוקל לוותר על התואר שלו אחרי הקרב מול הארדי - ולנסות להתקבל למשלחת הקנדית בהיאבקות חופשית לאולימפיאדת 2012 בלונדון.

 

זה לא מופרך: שיעור ההטלות המוצלחות של סנט־פייר ב־MMA עומד על 79 אחוז, ושיעור ההתגוננות מהטלות על 87.5 אחוז. לשם השוואה, הממוצע ב־UFC עומד על 45 ו־55 בהתאמה. והיאבקות זה לא רק הטלות, אלא גם הרבה מאוד שליטה בקרקע - וסנט פייר מגהץ על המזרן. שם, מול המתאבקים החופשיים המסורתיים, יהיה לו גם כלי נשק סודי בדמות החגורה השחורה שלו בג'יו־ג'יטסו ברזילאי. נכון שבחוקי היאבקות חופשית ומול מתאבק שעולה עליך בהרבה, ג'יו־ג'יטסו ברזילאי לא ינצח לך קרב. אבל מהלך מהספר הברזילאי בהחלט יכול להפתיע מדי פעם מתאבק שעולה עליך בקצת.


בתמונה: מהומות ליד גדר ההפרדה (צילום:Josh Hedges/ Zuffa)

 

אז לא, סנט פייר באולימפיאדה זה לא מופרך. אבל מצד שני זה גם כנראה לא יקרה: ראשית כי כל אמנות לחימה עוברת שינוי והתאמה לכלוב, וההיאבקות אינה יוצאת דופן. שנית, כי רק כדי להגיע ללונדון יצטרך סנט פייר לעבור שתי משוכות גבוהות: קודם צריך שמישהו יזכה עבור קנדה בכרטיס לאולימפיאדה במחלקת המשקל שלו, ואחר כך יצטרך הוא עצמו לנצח במבחנים הקנדיים בשביל להיות זה שיחזיק בכרטיס. כדי לעשות את זה הוא יצטרך לגבור על מתאבקים בקנה מידה פחות או יותר אולימפי־אמריקאי, כלומר קצת יותר טובים מאלה שפגש עד כה בכלוב, בתנאים שלו. להתאמן שנה וחצי בשביל האפשרות להפסיד לאלוף הקנדי המכהן, או לשמוע שהאלוף הזה בכל מקרה לא הצליח להבטיח לקנדה מקום בלונדון - ובשביל זה לוותר על תואר מקצועני ועל כל הכסף שכרוך בכך? פנטזיות זה יפה, אבל הסיכוי היחיד שזה באמת יקרה הוא אם סנט פייר יפסיד בקרב מול הארדי בסוף החודש.

אז זה לא.

 

  • סנט פייר נגד הארדי, שידור ישיר ב"אגו טוטאל" ב־28 במרץ ב־5 לפנות בוקר

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים