שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: העיתונאי יותם פלדמן שוחרר בקהיר

אחרי שישה ימים, החליטו השלטונות במצרים להיעתר לבקשת ישראל ולשחרר את העיתונאי יותם פלדמן, שנעצר במהלך תחקיר על מסתננים. בשעה זו הוא עושה את דרכו ארצה

העיתונאי יותם פלדמן, שנעצר על-ידי כוחות הביטחון של מצרים בעת שהסתנן לשטח המדינה, עזב הערב (יום א') את קהיר בדרכו לישראל - כך נודע ל-ynet. סגן ראש הממשלה, אלי ישי, שפעל אצל שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, היה זה שהביא לשחרורו.

  

פלדמן טס מקהיר לישראל, לאחר שישה ימים שבהם היה נתון במעצר. הוא נתפס ביום שני שעבר על ידי כוחות הביטחון המצריים בעת שניסה לחצות את הגבול לישראל יחד עם מהגרים אפריקנים. זאת, לצורך כתבה על הפליטים המסתננים מסיני לישראל. פלדמן נפצע בידו מגדר התיל הפרושה לאורך הגבול.

  

שר הפנים, אלי ישי, נפגש עם אביו של העיתונאי, עו"ד אביגדור פלדמן, ומיד אחר כך שוחח בעניין זה עם עומר סולימאן. ישי אמר לסולימאן שמדובר במעשה שטות, וביקש את התערבותו כאדם שאותו הוא מעריך מאוד. ישי גם אמר שהוא מוכן לעלות בעצמו על מטוס לקהיר, כדי לקיים את מצוות פדיון שבויים.  

 

במהלך מאמצי השחרור, תיאם השר ישי שיחת טלפון אישית בין עו"ד פלדמן לשר המודיעין המצרי. היום התקבלה ההודעה המצרית על השחרור הצפוי של פלדמן והשבתו לישראל. ישי הודה אישית לסולימאן על המחווה המצרית, גם בשם משפחת פלדמן.  

 

בלשכת השר ישי סירבו להתייחס לדברים. עו"ד אביגדור פלדמן, שהמתין לבנו בנמל התעופה בן גוריון, אמר בשעת ההמתנה: "נקווה רק שנראה אותו. נקווה לטוב".

  

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים