שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המומלצים: תוכנות לניקוי המחשב
  המחשב שלכם זקוק לניקוי התוכן והמערכת, ולא רק המאווררים. אספנו עבורכם מבחר תוכנות חינם שיעזרו לכם "לבער את החמץ" במחשב לקראת הפסח


   

  חג הפסח כבר כאן וכמעט ואפשר להרגיש באוויר את ריח חומרי הניקוי, ולשמוע את צעקות עקרי ועקרות הבית הגוערים זה בזו להמשיך בעבדות המסורתית טרם היציאה לחירות עם סיום הניקיונות לקראת הסדר.

   

  חמץ דיגיטלי

  גם המחשב שלכם צובר לא מעט חמץ דיגיטלי בין התיקיות שעל הכונן הקשיח. מעבר לניקוי הפיזי של המחשב והמאווררים שלו, מומלץ גם ניקוי של תוכן הכונן הקשיח ומערכת ההפעלה, שעשוי לפנות לכם עוד מקום בכונן (ואין דבר כזה יותר מדי שטח איחסון פנוי) ולזרז את פעילות המחשב. בנוסף, ניקוי עקבות שהותרתם על המחשב תסייע לשמור על פרטיותכם, גם אם אתם המשתמשים היחידים במחשב.

   

  חשוב לציין שלפני כל שינוי כמו מחיקת קבצים זמניים או קבצי מערכת שאינם בשימוש או שינוי במערכת ההפעלה עצמה, מומלץ לבצע גיבוי של המערכת אם באמצעות כלי הגיבוי המובנה של מערכת Windows או כלי אחר.

   

  בחרנו עבורכם מהמגוון הרחב הקיים באינטרנט את התוכנות החינמיות שיעשו את מלאכת ניקוי מערכת המחשב שלכם עבורכם, וידאגו שהמערכת שלכם תהיה נקיה ורעננה לכבוד חג האביב.

   

  מבריקים חלונות

  חלק מהתוכנות לפניכם יסיעו לכם בשיפור ביצועי מערכת ההפעלה על ידי מתן אפשרות שינוי של הגדרות מתקדמות ומחיקה של הגדרות וקבצים המאטים את המערכת. לדוגמה, רשומות מיותרות או שגויות בקובץ רישום המערכת של Windows, הרג'יסטרי, עשויות להאט את פעולת מערכת ההפעלה או לגרום לקריסות שלה.

   

  חמץ בכונן

  כל פירורי הקבצים שהצטברו בכונן המחשב שלכם תופסים לעתים לא מעט שטח דיסק וחלקם גם מאטים את פעילות המערכת. מחיקה תקופתית שלהם תספק לכם שטח פנוי נוסף על הדיסק וגם תגן על פרטיותכם על ידי מחיקה של עקבות שכלל לא ידעתם שהשארתם כמו היסטוריית גלישה באתרים או צפייה בסרטים בנגן המדיה של Windows.

   

  C הניקיון

  אחת מתוכנות ניקוי המחשב המוכרות היא CCleaner החינמית, הכוללת מעין אולר שוויצרי לניקוי המערכת. בנוסף למחיקה של קבצים זמניים וקבצי התקנה ישנים שאין בהם צורך, התוכנה מאפשרת מיטוב של קובץ רישום המערכת, מחיקת עקבות מדפדפנים וממערכת ההפעלה.

   

  התוכנה תומכת גם במחיקת היסטוריה משלל תוכנות צד-שלישי כמו דפדפנים שונים, נגני מדיה ואף תוכנות ניהול ארכיונים השומרות רשימת קבצים אחרונים שנצפו.

   

  אתר תוכנת CCleaner

   

  לזפזפ את הזבל

  תוכנה חינמית נוספת הכוללת אפשרות מחיקת עקבות וקבצים זמניים היא Zappit. לתוכנה מצב פעולה "בטוח" המאפשר מחיקה רק של קבצים שבאופן חד משמעי אין למחשב צורך בהם (כמו קבצי אינטרנט זמניים והקבצים בסל המיחזור). במצב המתקדם, תוכלו לבחור למחוק סוגי מידע שונים החל מהיסטוריית גלישה וכלה בלוח המגזרות בו נשמר המידע שאתם מעתיקים כשאתם מקישים Crtl+C.

   

  בנוסף, תוכנה זו כוללת אפשרות נוחה מאוד של מיון תוכנות בתפריט ההפעלה של Windows (לשעבר כפתור התחל), וכן תוכנות המופעלות בעת עליית המערכת, הגורמות תכופות לאיטיות של המחשב.

   

  תכונה נוספת ונחמדה היא אפשרות ניקוי אוטומטי על פי הגדרות המשתמש. יש להגדיר את זמן הרצת התוכנה והניקוי שברצונכם שתבצע - כי אתם, לא צריכים לשפשף.

   

  אתר תוכנת Zappit

   

  לא לפחד להתחרט

  חבילת תוכנות הניקוי למחשב Comodo System Cleaner כוללת מספר תכונות נוחות כמו ניקוי דיסק לרבות איתור ומחיקה של קבצים כפולים, ומחיקת קבצים זמניים שונים. בנוסף לניקוי היסטוריה משלל תוכנות וממערכת ההפעלה, מאפשרת חבילה זו גם ניקוי ומיטוב של קובץ רישום המערכת.

   

  ממשק התוכנה כולל גם גישה נוחה לשלל הגדרות חבויות במערכת ההפעלה שניתן לשנות במטרה לגרום למחשב לעבוד ביתר מהירות, או לשמור יותר על פרטיות המשתמש וגם אפשרות מחיקה יסודית ומוחלטת של קבצים מהמחשב או כוננים מחוברים.

   

  אחת התכונות הראויות לציון מיוחד של חבילת תוכנות זו, ושהופכת אותה למתאימה במיוחד למשתמשים מתחילים, היא אפשרות להתחרט ולהחזיר את המערכת למצב לפני ביצוע השינויים של CSC או לשחזר קבצים שנמחקו בשוגג.

   

  אתר תוכנת Comodo System Cleaner

   

  גורו של דרייברים

  מנהלי ההתקנים, המכונים גם דרייברים (drivers), עבור החומרה המותקנת במחשב אינם מפותחים לרוב על ידי מיקרוסופט, ולכן יוצרים מדי פעם התנגשויות לא רצויות בעת התקנה, עדכון של מנהל התקן או החלפת חומרה (כמו שדרוג מאיץ גרפי). תוכנה קטנה בשם Guru3D Driver Sweeper תאפשר לכם הסרה מוחלטת של מנהלי התקנים שאינם בשימוש או יוצרים תקלה חמורה.

   

  חשוב מאוד לקרוא את הוראות ההפעלה של התוכנה ולבצע גיבוי של המערכת לפני ההפעלה.

   

  אתר התוכנה Guru3D Driver Sweeper

   

  בריח של אקונומיקה

  Bleach Clean, הקרויה כך על שם החומר הידוע בישראל בעיקר כאקונומיקה או מלבין, היא אחת מתוכנות הניקוי למחשב היחידות שמצאנו הכוללת גם ממשק עברי וגם תמיכה במערכת ההפעלה החופשית לינוקס.

   

  התוכנה הזו, המפותחת בקוד פתוח, מנקה את הכונן הקשיח מקבצים זמניים וקבצי עדכון תוכנה מיותרים ומשפרת ביצועים של דפדפן פיירפוקס, על ידי פעולה מיוחדת הנקראת "שאיבה" (vacuum).

   

  בנוסף לשיפור הפרטיות על ידי ניקוי עקבות במספר גדול מאוד של תוכנות שונות בלינוקס ו-Windows התוכנה מאפשרת גם "גריסה" של קבצים המונעת את שיחזורם. בדיוק כמו עם אקונומיקה - הזהרו בשימוש בתכונה זו.

   

  אתר תוכנת הקוד הפתוח Bleach Clean

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המומלצים: תוכנות לניקוי המחשב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "מותק, אל תשכחי לנקות את המחשב מבפנים".
  צילום: index open
  מומלצים