שתף קטע נבחר

עצרת כבשים למען קורבן פסח: המצווה החשובה

"הדבר האמיתי הוא הקורבן", אומרים ל-ynet הפעילים למען המקדש שיקיימו הערב עצרת תפילה מיוחדת בירושלים. מוחים: המשטרה לא מאפשרת לנו לקיים את טקס הפולחן על הר הבית

ארגונים ופעילים למען המקדש יקיימו הערב (ג') בירושלים עצרת תפילה מיוחדת, בה יבטאו את שאיפתם להקריב את קרבן פסח – "המצווה החשובה ביותר בתורה", כהגדרתם. תחת הכותרת "להיות עם חופשי בהרנו (הר הבית)", הם יתכנסו במרכז העיר יחד עם כמה כבשים ועזים ש"מביעים את רצונם להפוך לקורבן". בינתיים מצפים המארגנים להכרעת בג"ץ בעתירה שהגישו נגד המשטרה, על כך שאינה מאפשרת להם לקיים את הפולחן הדתי על הר הבית בערב החג.

  

"צריך לזכור שסעודת ליל הסדר, המצות והאפיקומן – גם אם הם כשרים למהדרין - הם רק חיקוי עלוב של פסח", הסביר ל-ynet יהודה גליק, יו"ר הארגון למען זכויות אדם בהר הבית וממארגני העצרת, "הדבר האמיתי הוא הקורבן". לדבריו, מדובר במצווה החשובה בתורה - אחת משתי היחידות שהמשתמט מהן מחוייב ב"כרת" (מיתה בידי שמים). "בכל שנה ושנה אנחנו מתחייבים בעונש הזה", אמר, "אני לא מוכן עוד להסתכן".

  

גליק מבהיר כי בעצרת תבוא לידי ביטוי ציפייה כללית למציאות שתאפשר את הקרבת הקרבן, ולאו דווקא בשבוע הבא, זאת כדי למשוך אליה משתתפים מזרמים דתיים מגוונים – כולל אלה הסבורים שהחיוב בקרבן פסח יתחדש רק כשיבוא המשיח. "אני לא שם את יהבי - לא על בג"ץ ולא על המשטרה אלא רק על ריבונו של עולם", הסביר. לכן מדובר מבחינתו בעצרת תפילה ולא בהפגנה.

  

ובכל זאת, כמה ארגונים ופעילים למען המקדש עתרו בשבוע שעבר לבג"ץ, לאחר שמשטרת ירושלים דחתה את דרישתם להקריב את קרבן הפסח כבר השנה, מחשש לסכנת נפשות. גליק טוען מדובר בנימוק "מגוחך" ומזכיר כי חנוכת בית הכנסת "החורבה", למשל, לא בוטלה, אף שהפלסטינים איימו באינתיפאדה שלישית. הוא הוסיף כי "כל שבוע יש סביב הר הבית צעדות של ארגוני עבודה זרה מכל הסוגים והמינים, ואף פעם לא היו הפרות סדר".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורבן פסח. ארכיון
צילום: עזרא הלוי
מומלצים