שתף קטע נבחר

נתניהו התייעץ עם צוותו - וחזר ללשכת אובמה

מדוע נשאר ראש הממשלה בבית הלבן שעתיים אחרי הפגישה אמש עם הנשיא? גורם אמריקני רשמי מסר בעילום שם לסוכנות הידיעות הצרפתית, כי בצאתו מהפגישה שוחח נתניהו עם אנשיו, ולאחר מכן קיבל אותו הנשיא ל-35 דקות נוספות

מה בדיוק הייתה הדינמיקה בפגישתם של בנימין נתניהו וברק אובמה? לפי הדיווחים הרשמיים, פגישתם של ראש הממשלה ונשיא ארצות-הברית, אמש (יום ג') בבית הלבן, ארכה 90 דקות - אולם נתניהו עזב את הבית הלבן רק שעתיים אחריה, מסיבה שאינה ידועה. שעות לאחר מכן פורסם בסוכנות הידיעות הצרפתית כי במהלך פרק זמן זה, התקיימה פגישה נוספת בין שני המנהיגים, שארכה 35 דקות.

 

לפי הדיווח, המתבסס על גורם אמריקני רשמי שביקש להישאר בעילום שם, עם צאתו מהפגישה הראשונה יצר נתניהו קשר עם "אנשי צוותו". לאחר ההתייעצות, ביקש להיפגש עם הנשיא בשנית - וזה קיבל את פניו שוב במשרד הסגלגל. שלא כמנהג הבית הלבן, השניים לא הצטלמו יחד לפני הפגישה.

 

כזכור, בעוד אובמה ונתניהו נועדים, נחשף ב-ynet כי בעיריית ירושלים ניתן האישור הסופי לבנות במתחם "מלון שפרד" בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים - צעד שהוגדר "יריקה בפרצופו של אובמה". ייתכן, שזה היה הרקע להתייעצות הבהולה ולפגישה החוזרת. לפי שעה, בכל מקרה, בשני הצדדים נמנעים עדיין ממסירת כל מידע על תוכן הפגישה, ולו הפרט השולי ביותר.


מתחם מלון שפרד. יריקה בפרצופו של אובמה? (צילום: רויטרס)

 

כמו בפעם הקודמת שביקר ראש הממשלה בוושינגטון - הפגישה הוגדרה על ידי הבית הלבן "פגישה פרטית" והיא לא כללה הזדמנות צילום ושאלות של כתבים.

 

בלשכת נתניהו הסכימו לומר רק כי "השניים נועדו בארבע עיניים במשך כשעה וחצי באווירה טובה", והוסיפו כי "הדיונים בין צוותי היועצים של הנשיא וראש הממשלה יימשכו מחר". על פי שעון ישראל - מדובר בהמשך המגעים בין הצדדים בשעות אחר-הצהריים.

 

ברוח ההבנות שכבר הושגו בין נתניהו למזכירת המדינה הילרי קלינטון, בוושינגטון שואפים כי במהלך הביקור תתגבש הסכמה לפיה נושאי הליבה בסכסוך בין ישראל לפלסטינים יעלו לדיון מיד עם פתיחת "שיחות הקרבה" - ומשם יתאפשר לעבור בהקדם לדבר על נושאים אלה במסגרת משא-ומתן ישיר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו נכנס אמש לפגישה
צילום: AFP
הנשיא אובמה
צילום: AFP
מומלצים