שתף קטע נבחר

כ-3 שנות מאסר ליורה בכדורגלן פליקס חלפון

רמי עובדיה, שהורשע בתקיפת כדורגלן העבר מחוץ למועדון בתל-אביב, ישלם לו פיצויים בסך 15 אלף שקלים לאחר שהודה בתקיפה במסגרת הסכם טיעון. השופטת: "עובדיה תקף אדם במרכזה של עיר, לעיני עוברים ושבים"

מאסר לתוקפי הכדורגלן שהסתבך בפלילים. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום ה') כשלוש שנות מאסר בפועל על רמי עובדיה, בן 24, שהורשע כי ירה והיכה את הכדורגלן לשעבר, פליקס חלפון. השופטת: "מדובר בהתנהגות אלימה ובריונית שיש בה כדי לסכן את הציבור, וחובה לעוקרה מהשורש".

 

עובדיה הודה במסגרת עסקת טיעון בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה בנשק ובהדחה בחקירה. בנוסף לעונש המאסר בפועל גזר עליו בית המשפט גם שנה וחצי מאסר על תנאי, והוא נדרש לפצות את חלפון ב-15 אלף שקל. הפרקליטות החליטה להגיע עמו להסדר טיעון בשל חולשת הראיות בתיק, ובתמורה להודאתו ביקשה מבית המשפט לגזור עליו עונש קל יחסית.

 

השופטת מרים סוקולוב ציינה בגזר הדין כי העבירות בהן הודה עובדיה חמורות ומסכנות את הציבור. "עובדיה, במרכזה של עיר, לעיני עוברים ושבים, ליד מועדוני לילה, תקף אדם שזהותו אינה ידועה וניסה לירות לעברו פעמיים. בהמשך, במהלך קטטה עם פליקס חלפון ולאחר ששני הנאשמים תקפו אותו, ירה עובדיה בירך רגלו. אין ספק כי מדובר בהתנהגות אלימה ובריונית שיש בה כדי לסכן את הציבור ולכן חובה לעוקרה מהשורש".

 

פרקליטו של עובדיה, שחר מנדלמן, אמר לאחר מתן גזר הדין כי בנסיבות שנוצרו, מדובר בהחלטה מאוזנת "המשקפת את הקשיים הראייתים בתיק".

 

התקרית אירעה ביולי 2009, ובמהלכה ירה עובדיה בחלפון, תקף אותו באגרופים ובבעיטות יחד עם מעורב אחר, בן הרוש - ונמלט. לפי כתב האישום נגדם, עובדיה ירה באדם אחר במועדון ה"קויה" ברחוב הרכבת בתל-אביב, מאקדח אותו החזיק ללא רישיון. באותו זמן פליקס חלפון שהה במועדון "ארנה" הסמוך.

 

לאחר השעה 03:00 לפנות בוקר החזיק עובדיה

באקדח ללא רישיון ותקף ביחד עם הרוש אדם שזהותו אינה ידועה, שלף את האקדח, אולם שני כדורים נפלטו מהאקדח. אז עזבו השניים את המקום לצומת סמוך וחזרו לאחר מספר דקות ותקפו ביחד את חלפון, שבדיוק יצא מהמועדון.

 

מכתב האישום המקורי שהוגש נגד עובדיה עולה כי השניים דחפו את חלפון, היכו אותו באגרופים ובבעיטות, ואז ירה עובדיה ברגלו והשניים נמלטו מהמקום כשהם משאירים את חלפון פצוע ומחוסר הכרה, ללא דופק ומונשם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
חלפון בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים