שתף קטע נבחר

שוב ביחד: מקיין ופיילין חורשים את אריזונה

ביולי 2008 שלף מקיין את פיילין האלמונית מאלסקה הנידחת והקפיץ אותה היישר לליגת העל של הפוליטיקה האמריקנית. כעת, הגיע זמנה לעזור לסנאטור הזקן, שגייס אותה לקמפיין הבחירות שלו בתקווה לשמור על מושבו בסנאט

ג'ון מקיין, פעם מועמד מבטיח לנשיאות והיום סנאטור רפובליקני שנאבק להישאר בתפקיד, מנהל בימים אלה מערכה שמטרתה להבטיח לו ניצחון בפריימריז הרפובליקניים במדינתו אריזונה. לצורך העניין צירף אליו מקיין, שנתפס כפוליטיקאי עצמאי ופשרן, את ידידתו משכבר הימים, שרה פיילין, חביבת אנשי "מסיבת התה" השמרנים.

 

מבחינת העמדות הפוליטיות שלה, פיילין השמרנית היתה יכולה להזדהות יותר עם יריבו של מקיין, ג'יי.די הייוורת', בעבר חבר בית הנבחרים וכיום מגיש תוכנית מלל ברדיו שמרני, אבל שרה פיילין באה לאריזונה להחזיר טובה תחת טובה ולעזור למקיין לשמור על מושבו בסנאט. מיט רומני ובכירים אחרים במפלגה הרפובליקנית שתמכו במקיין, ספגו ביקורת מהאגף השמרני ומארגון "מסיבת התה", אבל פיילין יקירתם לא דופקת חשבון.  


קצת עזרה לחבר. מקיין ופיילין (צילום: AP)

 

במאמר שכתבה והתפרסם אתמול (יום ו') בעיתון "אריזונה רפובליק" היא שיבחה את מקיין ותיארה אותו "כאיש של אמונה, איש של כבוד ומעל הכל איש של האזרחים. הוא מסור למדינה שלו, ולתושבי אריזונה הפטריוטים והעובדים קשה". היא הזכירה את עברו כשבוי מלחמה בוויטנאם ואת עברו הפוליטי, המוכיח כי הוא אינו חושש לקבל החלטות קשות.

 

שבחים הדדיים ומאבק משותף ברפורמה 

הידידות בין השניים, שהפסידו במרוץ לבית הלבן ליריביהם הדמוקרטים, הוכיחה את עמידותה בפני טלטלות. כאשר במשך חודשים ממושכים שיגרו יועציו של מקיין הערות לא-מחמיאות על הבורות של פיילין, הוא המשיך לשבח אותה. כעת, נראה שהעמידה לצדה השתלמה, ומקיין נהנה מהסיוע של פיילין, שעשוי להצילו מתבוסה בקלפיות.

 

השניים כבר הופיעו יחד במרכז ירידים בעיר טוסון, ומשם המשיכו להופעה נוספת בפניקס, כאילו לא עברה כמעט שנה וחצי מאז התבוסה בבחירות לנשיאות.

פיילין שיבחה את דרכו העצמאית של מקיין, ואמרה כי "רק דג מת הולך עם הזרם. הוא לא היה כזה מעולם". פיילין צעקה לקהל: "אנחנו כולנו חלק מתנועת 'מסיבת התה'. ג'ון מקיין מנהיג את מפלגת הרעיונות. אנו זקוקים למדינאי גיבור כמו ג'ון מקיין".

 

מקיין עצמו הרעיף שבחים על פיילין, שהפכה לדמות בולטת במלחמה נגד הרפורמה במערכת הבריאות, ואמר כי "היא מפיחה מרץ באמריקה". הוא הבטיח להמשיך לפעול נגד הרפורמה והמדיניות הכלכלית "הבזבזנית" של הממשל הנוכחי. "אני אחזור לשם ואנהיג את המאבק להשיב את המדינה למסלול", התחייב מקיין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מקיין. לא שוחה עם הזרם
צילום: AFP
פיילין. לא נטשה
צילום: AP
מומלצים