שתף קטע נבחר

פיאד ביום האדמה: לא מבינים מהי אינתיפאדה

בעצרת המרכזית בקלקיליה עקץ ראש ממשלת הרשות את חמאס, והזכיר שההתקוממות נגד הכיבוש נמשכת מדי יום. גם ח"כ מוחמד ברכה ואורי אבנרי נאמו ותקפו את ישראל

הרשות הפלסטינית קיימה היום (ש') את העצרת המרכזית לציון "יום האדמה". בטקס שנערך בקלקיליה השתתפו בכירים מהרשות, פעילי שמאל בולטים ויו"ר חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה. הם תקפו את מדיניות ממשלות ישראל והטילו עליהן את האחריות לנסיבות שהובילו ליום האדמה במרס 1976.

 

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, סלאם פיאד, דיבר על מה שהגדיר כ"גזל מיליוני הדונמים של אדמות פלסטיניות בתוך ישראל". לדבריו, העם הפלסטיני חווה את יום האדמה מידי יום: "כל יום שהעם הפלסטיני נותר באדמתו ונאחז בה, הוא יום אדמה. בכל יום שאנחנו פה, זה יום אדמה וזוהי תשובה לאלה שקוראים להתקוממות עממית בגדה", אמר פיאד ברמיזה ברורה לאנשי החמאס ברצועה הקוראים לאינתיפאדה בגדה המערבית.


עוקץ את החמאס ושותל עץ. פיאד (צילום: רויטרס)

 

"העם הפלסטיני מתקומם באופן קבוע נגד הכיבוש. ההמשך הוא התקוממות ואינתיפאדה, ואלה שקוראים לאינתיפאדה כרגע אינם יודעים מה משמעותה.

זאת היא קריאה הנובעת מחוסר הבנה של המילה אינתיפאדה וחוסר הבנה של אופיו של העם הפלסטיני ואופי מאבקו". לדבריו, הפלסטינים נחושים להמשיך בדרכם לבניית מדינה עצמאית שבירתה ירושלים.

 

עוד נאמו בכינוס ח"כ ברכה ופעיל השמאל אורי אבנרי. השניים תקפו את המדיניות הישראלית ופירטו את הנסיבות שהובילו ליום האדמה הראשון בשנת 1976. ברכה אף הסביר כיצד ניסתה ישראל באותה שנה לטרפד את יום האדמה, וקרא לפלסטינים להמשיך לפועל להשגת אחדות פנימית. אבנרי קרא בנאומו לפעולה ישראלית-פלסטינית משותפת למען השלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיאד: כל יום הוא יום אדמה
צילום: AP
ח"כ ברכה: תקף את מדיניות ישראל
צילום: ג'ורג' גינסברג
אבנרי: קרא לפעולה משותפת לשלום
צילום: ודים דניאל
מומלצים