שתף קטע נבחר

חיילי מילואים לרה"מ: "השב לגלעד את חירותו"

קצינים וחיילי מילואים כתבו לרה"מ במחאה על כך שגלעד שליט שוהה ליל סדר רביעי בשבי. "עליך לקחת אחריות ולקבל את ההחלטה האמיצה הנדרשת". לשכת רה"מ: "כדי להצליח במשימה יש לנהוג בחוכמה"

קבוצה של קצינים וחיילי מילואים תמסור מחר הבוקר (יום א') מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, במחאה על כך שגלעד שליט שוהה כבר ליל סדר רביעי בשבי.

 

לקריאת המכתב של אנשי המילואים - לחצו כאן

 

אנשי המילואים, החברים ב"צבא החברים של גלעד, מוחים במכתב על כך שהעסקה לשחרורו של החייל החטוף טרם יצאה לפועל.

לדבריהם, "נראה שראש הממשלה אינו פועל בלב שלם, ואינו מוכן להשלים את המהלך ההכרחי המתבקש להצלת חייו של החייל גלעד שליט".

 

במכתב, מטילים אנשי המילואים את האחריות לטרפוד העסקה לשחרורו של שליט, על נתניהו וממשלתו: "למיטב ידיעתנו ועל פי הפרסומים השונים בכלי התקשורת, ביולי 2009 הגיעו המתווך הישראלי, מר חגי הדס, ביחד עם המתווך הגרמני להבנות עם חמאס לפיהן נקבעו דרכי הפעולה ושמות אסירי החמאס שישוחררו תמורת גלעד שליט.

 

"אולם בדצמבר 2009 החליטו ממשלת ישראל וראש הממשלה, לטרוף מחדש את הקלפים ולבטל את כל ההסכמות שהושגו תוך מאמץ רב של המתווך הישראלי והגרמני. התוצאה הישירה של נסיגת ישראל מההבנות הינה פגיעה קשה מאוד בגלעד שליט תוך סיכון חייו והמשך הפקרתו לחסדי חמאס", כתבו.

 

"לדעתנו", מציינים במכתב אנשי המילואים, "עליך לקחת אחריות ולקבל את ההחלטה האמיצה הנדרשת תוך מיצוי המהלך הנוכחי וסיומו. אנו קוראים לך כאזרחים וחיילים המודעים לכאבה של משפחת שליט שנדונה על לא עוול בכפה, לשנים של כאב בלתי נסבל, השב לגלעד את חירותו ומקווים לחג חירות גם לגלעד שליט".

 

"לא ייתכן שאנחנו עוד מעט חוצים את קו השנה הרביעית וגלעד עדיין בשבי", אמר ל-ynet אחד מיוזמי המכתב והפעילות, צחי ליאון. "מדברים על ארבעה-חמישה מחבלים, שבגללם הכל מתעכב, הדברים ידועים. אנחנו כחיילים וקצינים במילואים, לא מוכנים ליפול על הברכיים בשביל ארבעה-חמישה מחבלים.

אם הביטחון שלנו תלוי בארבעה-חמישה האלה, אז זה עצוב מאוד".

 

ראש מערך ההסברה הלאומי, ניר חפץ, מסר בתגובה כי "ראש הממשלה הנחה את כל הזרועות וכל הגורמים המקצועיים להמשיך לעשות כל מאמץ להשבת גלעד לחיק משפחתו ובני עמו בהקדם. כדי להצליח במשימה חשובה זו יש לנהוג בין היתר בחוכמה, בסבלנות, בקור רוח ובעצבי ברזל".

 

העברת המכתב לראש הממשלה היא המשך של פעילות אנשי המילואים, שכללה הפגנות מול ביתו של שר הביטחון, אהוד ברק. הם אף נפגשו עמו והעבירו לו עצומה הקוראת לביצוע העסקה.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,371 ימים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יחגוג, בפעם הרביעית. גלעד שליט
צילום: AFP
מומלצים