שתף קטע נבחר

פיילין נגד מנהיג הדמוקרטים בסנאט: אתה מפוטר

אחרי שעזרה לחברה ג'ון מקיין באריזונה פנתה המושלת לשעבר למדינת נבאדה כדי לנאום בעצרת בחירות בעיירת הולדתו של הארי ריד. שרה פיילין, הפועלת למנוע את בחירתו מחדש של הסנאטור הבכיר בנובמבר, אמרה: "ריד מהמר על עתידנו"

המנהיגה הרפובליקנית שרה פיילין המשיכה אמש (שבת) לחרוש את מערב ארצות הברית במסגרת מסע הבחירות לקונגרס. מושלת אלסקה לשעבר הופיעה בנבאדה ונשאה נאום תקיף נגד הסנאטור המייצג את המדינה, הארי ריד, המכהן גם כמנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט.

 

בנובמבר 2010 יתקיימו בארצות הברית הבחירות לקונגרס. הנשיא, ברק אובמה, אמנם יישאר בבית הלבן עד 2012 לכל הפחות, אבל לפי החוק האמריקני, כל 435 חברי בית הנבחרים צריכים לעמוד לבחירה מדי שנתיים. 100 הסנאטורים נבחרים לכהונה בת שש שנים, וכך בנובמבר ייערכו בחירות לשליש מהמושבים.

 

המושלת לשעבר עובדת כיום כפרשנית ברשת הטלוויזיה השמרנית "פוקס ניוז", אך היא נחשבת למועמדת בולטת להתמודד לנשיאות ב-2012. פיילין הגיעה לסרצ'לייט שבנבאדה, עיירת הולדתו של ריד, כדי לתמוך ביריבו הרפובליקני של הסנאטור ריד. תומכיה צעקו סיסמאות בגנות ריד, הנשיא אובמה, הרפורמה המקיפה במערכת הבריאות והדמוקרטים שתמכו בחוק.


המושלת לשעבר התקבלה בחיבה בסרצ'לייט (צילום: AP)

 

פיילין ניצלה את ההזדמנות כדי לתקוף את חוק הבריאות שאושר בקונגרס הדמוקרטי ברובו. "ריד מהמר על העתיד שלנו. מישהו צריך להגיד לו שזה לא משחק הימורים", אמרה הבכירה והוסיפה כי עידן הבזבזנות של ריד, אובמה ויושבת ראש בית הנבחרים, ננסי פלוסי - הגיע לקיצו. "אתם מפוטרים!" קבעה הרפובליקנית הבכירה. 

 

סקרים מלמדים שהסנאטור ריד הוא אולי אחד הפוליטיקאים החזקים ביותר בארה"ב, אבל צפוי לו קרב קשה כדי להיבחר מחדש לתפקידו. רבים בנבאדה אינם שבעי רצון מהרפורמה של אובמה, וכן מאחוז האבטלה הגבוה.

 

ריד הגיב בסרקזם להפגנה, שבה השתתפו כאלף איש, בעיירה שבה מתגוררים כששת אלפים תושבים. "אני כל כך שמח שאנשים באו מחוץ למדינה כדי

לראות את עיירת הולדתי סרצ'לייט ולהשקיע את כספם בתקופה של משבר כלכלי. הבחירות הללו יוכרעו על ידי תושבי נבאדה, ולא על ידי אנשים ממדינות אחרות שהגיעו כדי לערוך מסיבת תה".

 

הופעתה של פיילין בנבאדה באה אחרי יומיים שבהם השתתפה בקמפיין של הסנאטור ג'ון מקיין, המתמודד לכהונה נוספת. מקיין, שבחר את פיילין לשמש כסגניתו במסע הבחירות לנשיאות ב-2008, נאבק כיום לנצח בפריימריז הרפובליקניים, לאור ההתנגדות מקרב פעילי תנועת "מסיבת התה" השמרנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגייסת קולות. פיילין
צילום: AP
עזרה לחבר. בעצרת עם מקיין
צילום: AP
מאבק קשה. ריד
צילום: AP
גם מותקפים. פלוסי ואובמה
צילום: AP
מומלצים