שתף קטע נבחר

הרבנות: בדקו כשרות כלים חד-פעמיים

ערב החג, משגרת הרבנות הראשית אזהרה לציבור: יש צורך בכשרות לפסח גם למוצרים העשויים מנייר וקרטון. הסיבה: לעיתים הם מכילים רכיבי חמץ או באים במגע איתו

המטבח כבר הוכשר והחמץ כבר לא בבית. ומה עם הכלים החד פעמיים? הרבנות הראשית לישראל פרסמה בצהרים (א') הודעה ולפיה לקראת חג הפסח יש צורך בכשרות גם על מוצרים אלו העשויים מנייר או מקרטון, אף שאינם נאכלים. הסיבה: הם באים במגע ישיר עם מזון או משקה ולעתים מכילים רכיבי חמץ.

  

בשנים האחרונות מתנוססות חותמות כשרות לפסח על שלל מוצרי קוסמטיקה, ניקיון וכלי בית, כאשר בחלק מהמקרים אין לכך כל בסיס הלכתי. ציבור שומרי הכשרות יצא מבולבל, וברבנות הראשית החליטו לעשות סדר. בהבהרה שפרסם אגף הכשרות הוסבר כי מוצרים כמו נייר סופג, מגבות נייר, מפיות, וכלים חד פעמיים מקרטון עשויים להכיל עמילן אשר יתכן שמקורו מחיטה או תירס (קטניות), ולכן החומרה במקומה.

  

"הואיל ומוצרים אלו באים במגע ישיר עם המשקה והמזון הנאכל בפסח, על כן ראוי לכתחילה להדר ולהשתמש במוצרים הנושאים אישור לפסח ובכך להימנע מספק", נכתב בהודעת הרבנות. למי שכבר רכש כאלה שאינם כשרים לפסח ממליצים באגף הכשרות לשאול רב כיצד לנהוג בכלים והאם ניתן להשתמש בהם. 

 

עוד בעדכון הכשרות מבקשת הרבנות הראשית מהציבור לדווח לה על ליקויים אליהם הוא נחשף בבתי עסק הנהנים מתעודת כשרות מטעמה אך אינם מקפידים על הנהלים המיוחדים לפסח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
זהירות. סכו"ם חד פעמי
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים