שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הבאנו שלום על הומר
  אז איך היה הפרק של "משפחת סימפסון" בישראל? עמוס קלישאות יהדות, קרב מגע, קניידלעך ומדריך טיולים שגנב את ההצגה. בואו לצפות בגלריית תמונות משעשעת במיוחד מהפרק

  בין שלל האורחים (המוזיקליים בעיקר) שצפויים לפקוד את ישראל בקיץ הקרוב, גם המשפחה הטלוויזיונית המפורסמת ביותר בעולם הגיעה אתמול (א') לישראל. רגע לפני חג הפסח, שודר אמש בארצות הברית הפרק "Greatest Story Ever Dohed", ה-16 לעונה ה-21 בסדרה, בו כמעט כל כוכבי הסדרה הראשיים מגיעים לביקור בארץ הקודש - ובעיקר בעיר הקודש, ירושלים.

   

   

  אז מי הגיעו? בראש ובראשונה: מארג', הומר, בארט, ליסה ומגי. החמישייה טסה לישראל לאחר שנד פלנדרז, השכן הנוצרי האדוק שכנע אותם (אבל מארג' היתה זו שהתעקשה לשלם על הטיסה, למרות רוחו של בעלה).

  פלנדרז ובני משפחתו מגיעים אף הם לישראל, ועמם גם קראסטי הליצן היהודי ואפילו הרופא של בני המשפחה, שהופך להיות שימושי במיוחד לקראת סוף הפרק, כאשר הומר חווה את "סינדרום ירושלים", במהלכו הוא משוכנע כי הוא המשיח.

   

  בין לבין, היינו עדים לביקור קלישאתי משהו אך משעשע עד דמעות של המשפחה ברחבי ירושלים ובעיקר בעיר העתיקה. אז מה היה לנו שם? קניידלעך שעפים ממשאית (ונאספים על ידי חרדים ברחוב אל תוך השטריימל שלהם); משאית עמוסת כיפות שהומר נופל לתוכה; בארט ששולף פתקים מתוך הכותל המערבי ובעיקר, וכאן צריך בהחלט להוריד את השטריימל, הכיפה, או מה שזה לא יהיה - מדריך הטיולים שגנב את ההצגה.

   

  "שלום, גויים"

  המדריך, שאת קולו סיפק סשה ברון-כהן ("בוראט", "ברונו") - כבוד גדול לכשעצמו, מדבר לאורך הפרק בעברית, וממש לא מעט. כך, למשל, כאשר מצטרף לקבוצה נספח שלא שילם בעבור הסיור, הוא זוכה למטח קללות הכולל עברית צחה של כהן שאומר לו "מה פתאום", "אל תגיד לי מה אני יכול לעשות", "אני אתן לך סטירה" ועוד. בהמשך, המדריך שאופיין כ"ישראלי טיפוסי", עצבני ואגרסיבי, מטיח האשמות במארג' כשהיא מעירה לו.


  הומר, בארט ומדריך הטיולים. "תנסו לחיות חודשיים עם סוריה"

   

  "אתם לא עברתם רצח עם! אתכם לא גירשו מספרד!", הוא גוער בה ומוסיף שהעם שלו לא זכה לרקוד פלמנקו. "תנסו לחיות חודשיים עם סוריה, אחר כך תדברו", הוא ממשיך ומסיים ב"תחזרי לאויבת הגדולה שלכם, קנדה".

   

  לאחר שהומר מנסה להזמין משלוח פלאפל למקום הסיור בהר ציון, אנו עדים למפגש לא נעים במיוחד של בארט סימפסון עם עוזרתו הנאמנה של המדריך, דורית (שקיבלה את פני האורחים ב"שלום גויים"),

  שמנסה על בארט את שיעורי קרב המגע שלה, תוך שהיא צועקת בעברית - גם כן תקנית לחלוטין "קרב מגע!" פעמים רבות. אגב, את קולה של דורית תרמה לפרק המוזיקאית יעל נעים.

   

  בסופו של הפרק, ליסה סימפסון מאמצת גם היא את טכניקות קרב המגע של דורית, אבל זה כבר קורה על המטוס, בדרך חזרה לספרינגפילד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים