שתף קטע נבחר

כצפוי: הצריכה הפרטית בארה"ב עלתה ב-0.3%

העלייה בחודש פברואר היא הפעם החמישית ברציפות שבו עולה הצריכה הפרטית של האמריקנים והיא מצביעה על כך שההתאוששות תתחזק לאחר שהכלכלה תחזור ליצור מקומות עבודה. הצריכה הפרטית מהווה 70% מהכלכלה בארה"ב

הצריכה הפרטית בארה"ב עלתה בחודש פברואר ב-0.3%, זה החודש החמישי ברציפות, והיא מצביעה על כך שההתאוששות עשויה להתחזק לאחר שהכלכלה תחזור ליצור מקומות עבודה. 

 

 

משרד המסחר האמריקני פירסם היום (יום ב') את נתוני הצריכה הפרטית, שהתאימו לתחזיות האנליסטים זאת לאחר עלייה של 0.4% שנרשמה בינואר. ההכנסה הפרטית נותרה ללא שינוי, מתחת לציפיות האנליסטים שעמדו על גידול של 0.1%, והיא ממשיכה לשקף את איבודי המשרות, זאת לאחר שבינואר צמחה ב-0.3%.

 

הגידול בביקוש מוביל לכך שקמעונאיות כגון רשת בסט-ביי יוכלו לשמור על הגידול ברווחים אף שהאמריקאים עדיין מתמודדים עם גידול במספר העיקולים ועם שיעור אבטלה שצפוי להישאר גבוה, לאחר שטיפס לשיא של 26 שנים. אולם, הצריכה הפרטית שמהווה 70% מהכלכלה, עשויה לתרום אף יותר להתרחבות בחודשים הבאים.  

 

"הצריכה היא פונקציה של שוק העבודה, ואנחנו מאמינים ששוק העבודה נמצא כעת במגמת שיפור", אומר דין מאקי, כלכלן בברקליס קפיטל בניו יורק. "השיפור בצמיחה בהכנסה יספק תמיכה כלשהי להתקדמות הצריכה הפרטית".

 

 


פורסם לראשונה 29/03/2010 16:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אמריקנים בבהלת קניות
צילום: AP
מומלצים