שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שורדת

  כשהיתה שרליז תרון נערה בדרום אפריקה, אמה הרגה את אביה האלים כשניסתה להגן על עצמה. תרון התגברה על הטרגדיה והפכה לשחקנית מצליחה ואשה חזקה. בסרטה החדש, "ערבה בוערת", היא נאלצת להתמודד עם סיפור שמזכיר מאוד את שלה. בראיון מיוחד היא מספרת על העבודה על הסרט, אותו גם הפיקה

  זה היה רק עניין של זמן עד שכוכבת הקולנוע שרליז תרון תיתקל בתסריט הוליוודי שמזכיר את סיפור חייה הפרטי, שלחלוטין עשוי מהחומר שממנו מכינים שוברי קופות מרגשים. זה קרה לה בשנה שעברה, כשקיבלה את התסריט של "ערבה בוערת", העוסק בבני משפחה החווים טרגדיה אלימה שמטלטלת את חייהם וביחסים טעונים בין אם לבת. התסריט החזיר את תרון לטרגדיה הפרטית שלה, שהתרחשה כשהיתה נערה בדרום אפריקה: אביה האלים תקף אותה ואת אמה ואיים להרוג אותן. האם ירתה בו והרגה אותו כאקט של הגנה עצמית. בשל ההקשר המורכב, אמה של תרון לא הורשעה מעולם ולא נאלצה לשבת בכלא, ומאז היא ובתה המפורסמת מנהלות מערכת יחסים הדוקה במיוחד. "הפרשה הזאת היא הטראומה שלי", העידה תרון (34) כשנפגשנו בפסטיבל ונציה, "והטראומה הפכה להיות עבורי כמו כתובת קעקע שמלווה אותי לכל מקום".

   

  הסופר והתסריטאי גיירמו אריאגה ("אהבה נושכת", "בבל"), שכתב את התסריט של "ערבה בוערת", לא היה מודע לביוגרפיה העצובה של מי שליהק לתפקיד הראשי. "הסרט שלי חושף את המסתורין של אשה מפורטלנד, אורגון, בשם סילביה, שרדופה על ידי העבר שלה ועוברת מסע רגשי קיצוני", מעיד ארייגה, שגם חתום על הבימוי. "סילביה, שעובדת במסעדה, מנסה לגלות למה אנשים מסוימים במהלך חייה כל כך נפגעו וניזוקו. חשבתי ששרליז מתאימה לגלם מישהי כזאת, משום שהיא יכולה לשחק בצורה מאוד שקטה. אני אוהב שחקנים כמוה, שיכולים להכיל. רק אחרי שהסתיימו צילומי הסרט, נודע לי על העבר שלה".

   

  "ערבה בוערת" מצטרף לשורה של סרטים בהם גילמה תרון נשים לא מושלמות, לא יציבות, שחייהן מלאי בעיות וקשיים. כשפגשתי את תרון בפסטיבל ונציה, שם הוצג "ערבה בוערת" במסגרת התחרות הראשית, תהיתי אם יש סיבה מיוחדת שבגללה היא נמשכת לתפקידים האלה. "אתה צריך לשאול אנשים את השאלה הזאת - למה אנשים כל כך לא מושלמים ולא יציבים", ענתה תרון. "זה מי שאנחנו. אני חושבת שיש משהו מאוד אמיתי בלצפות בסרט שמראה אנשים כאלה וגורם לך להזדהות ולדמוע".


  לא ממהרת להתמסד. תרון ב"ערבה בוערת" (צילום: Getty Images)

   

  בשנים האחרונות תרון מתחילה לקחת חלק גם בהפקה, וגם בסרט הזה היא היתה מאוד מעורבת: "מאוד החמיא לי שהמעורבים בפרויקט רצו שאהיה שותפה בו, לא רק כשחקנית. בעבר כבר עסקתי חלקית בהפקה, למשל במקרה של 'מונסטר'. זה לא משהו זר לי, ואני מתעניינת בתחום הזה ומחבבת אותו. זה משהו שלא שונה או נפרד מעבודתי כשחקנית. בסופו של יום, מדובר ביצירתיות וברצון לעשות סרט טוב. לא הייתי עושה זאת אם זה לא היה משהו יצירתי. כמובן שמעורב בכך היבט עסקי, ואני מרגישה שיש לי חוש טבעי לביזנס. זה פשוט מרתק אותי לראות איך תעשיית הקולנוע שורדת ונאבקת. אני לא חייבת תמיד להפיק, אבל מדי פעם אני נהנית לעשות זאת ולפגוש אנשים שחושבים כמוני ורוצים לעשות יחד איתי את אותה דרך ולספר אותו סיפור. לא חשבתי להתעשר בזכות 'ערבה בוערת', פשוט רציתי לעשות משהו שאהיה גאה בו לחלוטין. את הסיפוק הזה אי אפשר לקנות". אבל יצירתיות, כפי שיודע כל מפיק בהוליווד, היא לא המטלה הראשונה שעומדת לנגד עיני ההפקה, ובדרך כלל רוב העבודה קשורה בכסף. תרון דווקא משועשעת מהאספקטים הפיננסיים של הג'וב החדש: "כמפיקה, נאלצתי לשאת ולתת עם עצמי ללא הרף. ואני עדיין לא מרוצה מהסכום שקיבלתי. אני מאוד מאוכזבת מכישוריי כמפיקה, לאור המשכורת שקיבלתי עבור עבודתי כשחקנית".

   

  כשנפגשתי עם תרון היא עדיין חלקה את חייה עם השחקן־במאי האירי סטיוארט טאונסנד, והרעיפה עליו הרבה מחמאות ("הוא מדהים. אני מעריצה את הראש והעבודה שלו") ומילות אהבה, אבל בינואר האחרון התבשרנו שתרון החליטה לומר שלום לטאונסנד. כן, גם הזוג היציב הזה נכנע לסטטיסטיקה המאוד לא רומנטית של הוליווד, ולא הצליח לשמור על הזוגיות. השנים הכירו והתאהבו תוך כדי צילומי הסרט Trapped"" ב־2001 והתארסו כעבור שנה, אך מעולם לא טרחו למסד את הקשר. "נישואין זה לא משהו שממש חשוב לי", היא אמרה בעבר. "אומנם לא התחתנו לפי חוקי המדינה והדת, לא עשינו זאת בכנסייה לפני אלוהים ולא לבשתי שמלה לבנה, אבל מבחינתנו, אנחנו נשואים".

   

  במהלך שנות הזוגיות המשותפת הצמד שיתף פעולה מספר פעמים, בין היתר ב"קרב בסיאטל" (2008), אותו ביים טאונסנד. הסרט עסק בהפגנות האלימות של מתנגדי הגלובליזציה נגד ועידת ארגון הסחר העולמי בסיאטל בשנת 1999. "מאחר שסטיוארט ואני הכרנו לראשונה במהלך עבודה על סרט, נוצרה בינינו כבר מההתחלה הערכה אמנותית הדדית", סיפרה תרון בוונציה, "וכשהתחלנו לצאת, לא איבדנו אותה. עד היום אני רוחשת לו את אותו כבוד. שנינו טיפוסים מאוד אמנותיים ויצירתיים, וכשסטיוארט כתב את התסריט של 'קרב בסיאטל', היה לי ברור שנחלוק יחד את החוויה. מה גם שהתסריט דיבר אליי ונגע בי אישית ורציתי להיות חלק מהפרויקט, ולא רק בגלל שמדובר בחבר שלי. כשהתחלנו לעבוד על הסרט, היינו חייבים לשים בצד את חיינו הפרטיים".

   

  לפני חודשים אחדים, במהלך חופשת חג המולד במקסיקו, הבינה תרון שהאהבה ביניהם נגמרה ושהם יותר כמו אח ואחות מאשר זוג אוהבים. עם תום החופשה נאלץ טאונסנד שבור הלב לעזוב את ביתם המשותף.

   

  אבל הסירו דאגה מליבכם (כן, אנחנו ידועים שלרגע דאגתם); רכילאי הוליווד מדווחים כי תרון מצאה תחליף רוחני הולם (היא הצטרפה לאחרונה לחוג עונדי השרוך האדום של המתעמקים בקבלה) ואהבה חדשה בדמות ג'רמי רנר, כוכב "מטען הכאב" עטור האוסקרים. לאחרונה נצפו תרון ורנר מבלים יחד, ואף נטען בכלי התקשורת שרנר עזב למענה את בת זוגו. "שרליז וג'רמי מסתדרים מצוין ואנחנו חושבים שמשהו קורה ביניהם", דיווח מקורב לכוכבת. רנר הכחיש, כמקובל בהוליווד, והתעקש שהם רק ידידים: "אנחנו פשוט משוגעים זה על זו ונהנים לבלות יחד". הצהובונים סבורים שתרון חוששת להרגיז את האקס שלה ולכן נמנעת מלחשוף את הזוגיות החדשה. כך או כך, ב"ערבה בוערת" מופיעה גם קים בייסינגר, סמל הסקס הבלונדיני של שנות ה־80. היא מגלמת את ג'ינה, אשה נשואה ואם לארבעה מניו מקסיקו, המנהלת רומן עם גבר נשוי. "כבר בתחילת העבודה תהינו את מי אנחנו רוצים לראות בתפקיד של ג'ינה", משחזרת שרליז תרון, "מישהי שתוכל להתמודד עם הכנות הברוטאלית, שבה התסריט תיאר אותה. היו לנו דיונים בעניין ועלו המון שמות של שחקניות נהדרות, שהייתי שמחה לראות בתפקיד הזה. ואז החלטנו על קים – יש בה כוח ועוצמה, במיוחד עכשיו, הרבה יותר מבעבר, אז היא היתה יותר פגיעה. ב'ערבה בוערת' יש לקים רגעים מטלטלים וחזקים, שהיא מאוד אמיתית בהם. אי אפשר לזייף את הרגשות שהיא מביעה ואת הדברים שהיא עושה בסצנות הללו. קים היתה פשוט מדהימה".

   

  רון לא ממהרת להתמסד ולהתחייב מחדש. אחרי תשע שנים של קשר הדוק, גם לה מגיע להשתולל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שרליז תרון
  צילום: gettyimages imagebank
  לאתר ההטבות
  מומלצים