שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הזוכה בתיאטרונטו: "רצח בכביש המהיר"

  ההצגה בכיכובו של אייל שכטר זיכתה אותו בפרס השחקן הטוב ביותר לשנת 2010 בפסטיבל. עוד צוינו לשבח: "צדק תרדוף" של שי זביב ו"יציאת מצרים" של אסנת זיביל

  פרסי התיאטרונטו לשנת 2010 הוענקו הערב (שבת) לזוכים. הפרס על שם נסים עזיקרי לשחקן הטוב ביותר, ניתן לאייל שכטר על תפקידו בהצגה "רצח בכביש המהיר", בבימויו של רוני פלדמן. בהצגה מגלם שכטר רוצח סדרתי המבקש להציל את ילדי העולם מטראומות דומות לאלה שהוא עצמו עבר.


  זיביל. "מחזירה אותנו אל הזעזוע בחברה הישראלית" (צילומים: שלו מן)

   

  חבר השופטים כלל השנה את השחקן אלי גורנשטיין, המחזאית גורן אגמון, הבמאי אילן תורן והבמאית והמחזאית אילנית סוויסה. בנימוקיהם למתן הפרס, בסך עשרת אלפים שקלים, כתבו השופטים: "הזוכה הוא שחקן נטו. אייל שכטר התמודד עם משימה מורכבת מאוד. בהצגה שלו הוא עורך עם עצמו חשבון נפש, רגע לפני שיסיים את חייו לאחר שהפך לרוצח סדרתי. הוא מגיש לצופים הופעה צנועה, מעודנת, מדויקת, מינימליסטית אך בעלת עוצמה.

   

  "הוא אמיתי ואמין בכל רגע ומחליק בקלילות במעברים שבין דמות המספר לסיטואציות השונות. הביצוע הווירטואוזי שלו, מצליח להעביר ניואנסים רבים ומגוונים, ואינו נופל למוכר והידוע. באמצעים מועטים, ללא שימוש בגימיקים תיאטרליים, הוא מרתק את הקהל במשך שעה שלמה".

   

  ציון לשבח ל"יציאת מצרים" ו"צדק תרדוף"

  ציון לשבח החליט חבר השופטים להעניק השנה לשניים: אסנת זיביל, המשחקת במונודרמה האוטוביוגרפית "יציאת מצרים" מאת אחותה, המחזאית חגית בודנקין ובבימויה של וידי בילו ולשי זביב, המשחק במונודרמה "צדק תרדוף" מאת יוספה אבן שושן ובבימויה של ליחי בקרמן שבמרכזה מתנחל המתלבט בשאלות מוסריות סביב נקמת רצח בנו.


  זביב. הקדיש את הפרס להחלמתו של אביו

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לזיביל כתבו השופטים: "באמצעות משחקה נגלה לעיני הצופים עולמה של ילדה-אישה הנושאת בתוכה, גם בבגרותה, אובדן נצחי. זהו סיפור אותנטי, שעניינו ילדה הממתינה לאביה, שלא חזר ממלחמת יום הכיפורים. זיביל מפגינה עוצמה רגשית, המחזירה אותנו באחת אל הזעזוע שפקד את החברה הישראלית במהלך המלחמה ולאחריה. משחקה הנוגע ללב הופך את סיפורה האישי לנחלת הצופים כולם".

   

  בנימוקיהם למתן הצל"ש לשי זביב, שביקש להקדיש את הפרס להחלמתו של אביו ותושבי ישראל כתבו השופטים: "זביב הצליח, במשחקו הסוחף והמרגש, להפוך שסע פוליטי של החברה הישראלית, לכאב אישי עמוק ומשכנע. הוא מציג דמות ייחודית של מתנחל, המנתצת כל סטריאוטיפ מוכר וחושפת אותנו לעולמם הסגור של המתנחלים מזווית מפתיעה ומקורית. מדובר בשחקן בעל נוכחות כובשת ובלתי מתפשרת, שניחן באומץ לב בימתי מרשים".

   

  את טקס הענקת הפרסים חתם מייסד ומנכ"ל הפסטיבל, יעקב אגמון, שאמר: "זהו פסטיבל התיאטרונטו הטוב ביותר לדעתי. נדיר שהקהל, חבר השופטים והעיתונות תמימי דעים לגבי איכות ההצגות. אחת המשימות העומדות בפנינו כעת היא מציאת אולם להצגות יחיד בתל-אביב כדי שההצגות הללו יוכלו להמשיך ולרוץ במשך כל השנה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שכטר. השחקן הטוב ביותר
  צילום: שלו מן
  לאתר ההטבות
  מומלצים