שתף קטע נבחר

ארדואן: "לא נהיה אדישים לרצח הילדים בעזה"

ראש הממשלה הטורקי מתח ביקורת חריפה על ישראל, ושיגר מסר אוהד לעולם הערבי והמוסלמי. "לא נעמוד מנגד לנוכח הצרות בירושלים, הערבים הם אחיהם של הטורקים"

שוב מתקפה על ישראל, שוב מצד ראש ממשלת טורקיה. טאיפ ארדואן ניצל את טקס השקת שידורי הטלוויזיה הממלכתית של ארצו בשפה הערבית כדי לפנות לעולם המוסלמי, והאשים את ישראל בביצוע פשעי מלחמה.

 

"טורקיה תעמוד תמיד לצד המוסלמים באשר הם. איננו יכולים לנהוג באדישות לנוכח מראות רצח הילדים בעזה. אנו דואגים להם, אך גם לילדים בהאיטי ובצ'ילה", אמר ראש הממשלה הטורקי.

 

הוא התייחס גם למתיחות האחרונה בבירה, ואמר כי "איננו יכולים לעמוד מנגד לנוכח צרות המוסלמים בירושלים. מטרתנו היא להשתלב בעולם המערבי, אך לא נפנה את הגב למזרח. הערבים הם אחיהם של הטורקים ולנו ערכים משותפים", הסביר ארדואן.

 

במשרד החוץ הגיבו לדברים ואמרו, כי "ישראל אינה מחפשת עימות עם מדינה כלשהי, גם לא עם טורקיה. יחד עם זאת, הרושם הנוצר הוא שאת ההשתלבות בעולם המוסלמי מעוניין ראש ממשלת טורקיה לעשות על גבה של ישראל. אנו מציעים לו לחפש דרך יצירתית יותר, לנסות להשתלב בעולם המוסלמי אבל גם בעולם המערבי".

 

דבריו של ראש ממשלת טורקיה מהווים חוליה נוספת בשרשרת ההתבטאויות האחרונה מכיוון אנקרה, המעידה על המתח הרב בינה לבין ישראל.

למרות הניסיונות הרבים לגבש הסכמה בינלאומית רחבה סביב תוכניתה הגרעינית של איראן, אמר ארדואן רק לפני כמה ימים כי הוא מתנגד להטלת סנקציות כלכליות על הרפובליקה האיסלאמית - וקרא להשתמש בהן דווקא נגד ישראל.

 

"אנחנו סבורים שסנקציות אינן מסלול בריא ושהדרך הטובה ביותר היא דיפלומטיה", אמר ארדואן במסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. "אנחנו מתנגדים לנשק גרעיני באזור. אבל האם יש עוד מדינה באזור שלנו שיש לה נשק גרעיני? כן, יש. האם עליהם הוטלו סנקציות? לא".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארדואן. סולידריות (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים