שתף קטע נבחר

חלוקת המסכות מתרחבת; הערכה: 60% ירעננו

אחרי ניסוי מוצלח, בפיקוד העורף מרחיבים את חלוקת ערכות המגן באמצעות שליחים של הדואר לכל הארץ, ומעלים קמפיין

מהיום ניתן לקבל ערכות התגוננות מפני נשק כימי וביולוגי עד הבית. פיקוד העורף מרחיב את פרויקט חלוקת ערכות המגן ולאחר שבשבועות האחרונים החל פיילוט של חלוקת הערכות באזור בקעת אונו, יעלה הערב (יום ג') קמפיין של חברת "דואר ישראל" שיפתח באופן רשמי את תהליך חלוקת הערכות עד לבתי האזרחים, בכל רחבי הארץ.

 

ראש מנהלת רענון ערכות מגן בפיקוד העורף, אלוף משנה (מיל') יוסי סגיב,

אמר כי עד כה במסגרת הפיילוט נרשמה היענות גבוהה מצד האזרחים שהגיעו לתחנות החלוקה על מנת לקבל את ערכות המגן. הוא העריך כי רבים מהאזרחים גם השתמשו בשירות שמציעה חברת דואר ישראל והזמינו את ערכות המגן לביתם.

 

כ-70 אלף ערכות מגן חולקו בשבועות האחרונים באזור קרית אונו, יהוד, אור יהודה והסביבה ומהיום יוכלו כל תושבי ישראל גם להזמין את המסכות הביתה באמצעות דואר השליחים של חברת דואר ישראל שזכתה במכרז.

 

במקביל, ייפתחו תחנות חלוקה נוספות, תחילה באשדוד ובראשון לציון, ובהמשך החודש בשמונה מוקדים נוספים ברחבי הארץ - ובכך למעשה תחל החלוקה בפריסה ארצית. "אזרחים יוכלו לבחור להגיע עצמאית לתחנות ולקבל את ערכות המגן ללא כל תשלום, או לחילופין להזמין את השירות הביתה בעלות של 25 שקלים לבית-אב", אמר סגיב.

 

רשות הדואר תעלה בתשדירים בטלוויזיה וביתר אמצעי התקשורת

על מנת להעלות את המודעות. בפיקוד העורף מביעים שביעות רצון מהתייחסות האזרחים לנושא ומעריכים, כי יעמדו ביעד שקבעו לפיו יחלקו כמיליון וחצי מסיכות בשנה. להערכתו של סגיב, כ-60 אחוזים מהאוכלוסייה יקדישו את זמנם ומרצם לעניין וידאגו להגיע לתחנות החלוקה או להזמין את הערכות באמצעות דואר השליחים.

 

במקביל לכך, ממשיך תהליך ייצור המסכות ובמערכת הביטחון נמצאים בעיצומו של משא ומתן מול משרד האוצר על מנת לסכם על תקציב שיאפשר ייצור 100% מהיקף ערכות המגן הדרושות לכל הציבור בישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעכשיו גם בדואר. ארכיון
צילום: AP
מומלצים