שתף קטע נבחר

הדרמה במשפט אולמרט: "דברים ממשיים ברקע"

במערכת אכיפת החוק מבהירים שאיש לא מחפש את ראשו של רה"מ לשעבר, וכי כשהדברים יתפרסמו - הכל יווכחו בצורך להחליף את סדר העדויות. אנשי אולמרט: "הפרקליטות לא למדה כלום מטלנסקי, וממציאה מחדש את ספר החוקים"

במערכת אכיפת החוק טענו אמש (יום ג') כי לפרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנאל, לא הייתה ברירה, אלא לבקש מבית המשפט המחוזי להחליף את סדר הפרשות הנידונות במסגרת משפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. "גם בית המשפט יבין שלא הייתה ברירה אחרי שישמע את ההתפתחות", אמר ל-ynet גורם בכיר במערכת אכיפת החוק.

 

בבקשתה אתמול בבוקר מבית המשפט הסבירה התביעה שיש צורך להתחיל את שמיעת העדויות בפרשת "ראשונטורס" במקום בפרשות "מרכז ההשקעות" ו"מעטפות הכסף" של טלנסקי, בשל התפתחות שחלה. פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, התנגד נחרצות. בעקבות הבקשה החריגה יצאו שופטי בית המשפט להתייעצות דרמטית, אך ההחלטה בנושא תימסר בשבועות הקרובים. בינתיים נמשכו הדיונים כרגיל.


אולמרט בבית המשפט (צילום ארכיון: גיל יוחנן) 

 

גורמים בכירים נוספים במערכת אכיפת החוק הבהירו כי בקשתו של פרקליט המחוז לשנות את סדר העדים לא הגיעה "סתם", וכי דברים של ממש עומדים מאחוריה. הם דחו את טענותיהם של מקורבי אולמרט, כאילו המשטרה והפרקליטות מחפשות לשווא את ראשו של ראש הממשלה לשעבר, וחוזרות לימי טלנסקי. את ההתפתחויות שבהן מדובר לא ניתן לפרסם בשלב זה.

 

לדברי הגורמים, כשהדברים הנדונים יתפרסמו, הציבור כולו ישפוט ויראה את חשיבותם ואת הצורך להחליף את סדר

העדים. "צריך להבין שלמשטרה ולפרקליטות אין שום דבר אישי נגד אולמרט, ושהכל עניין של ראיות ושל בדיקת עובדות", אמרו אותם גורמים.

 

מנגד אמרו מקורביו של אולמרט ל-ynet כי "הפרקליטות מנסה לרקוד על כל החתונות בבת אחת, ולהמציא מחדש את ספר החוקים תוך רמיסה של הזכויות הבסיסיות ביותר של הנאשמים". יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר, אמיר דן, הוסיף: "שוב הפרקליטות יצרה תסבוכת שהיו יכולים להימנע ממנה בקלות לו היו עובדים על פי הספר. נראה שהם לא למדו שום דבר מהעדות המוקדמת של טלנסקי".


פורסם לראשונה 06/04/2010 23:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברבנאל. "לא הייתה לו ברירה"
צילום: גיל יוחנן
אלי זהר. אנשי אולמרט: "זכויותיו נרמסות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים