שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ניצב איתן

  אחרי שבגד, התגרש והתחתן עם האומנת של ילדיו, איתן הוק עדיין משתוקק למשפחה יציבה, כנראה שככה זה כשאתה מבלה את רוב חייך הבוגרים ככוכב הוליוודי. בינתיים הוא ממשיך לעשות תפקידים מעניינים ב"רחובות ברוקלין" ו"אוהב אותך ניו יורק" ולהסביר למה מבחינתו אין בכל העולם תחליף לניו יורק

  לפני עשר שנים איתן הוק, אז כוכב הוליוודי צעיר שמתהדר בהילה של איכות, הרגיש שנמאס לו מסרטים אמנותיים ובא לו על סרט אקשן גברי מהסוג שמביא המוני בחורים לקופות. הוק נמנע מסרטים מהסוג הזה במשך שנים, בעיקר בגלל שרוב הסרטים שהוצעו לו היו גרועים. זה השתנה כשהגיע לידיו התסריט של "יום אימונים מסוכן", שהיה מבחינתו אינטליגנטי, מותח, רציני ובנוי היטב. הוק קפץ בשמחה על התפקיד של שוטר טירון שנחשף לרחובות הזועמים של לוס אנג'לס ונקרע בין האידיאלים שלו לבין רצונו להתקדם בשורות המשטרה.

   

  "יום אימונים מסוכן" בבימויו של אנטואן פוקוואה, הצליח מאוד בקופות, והוק זכה במועמדות לאוסקר בקטגוריית שחקן המשנה המצטיין. עשר שנים לאחר

  מכן החליטו השניים לחבור זה לזה פעם נוספת. שיתוף הפעולה הנוכחי של הוק ופוקוואה הניב הפעם את "רחובות ברוקלין", שהופק על ידי החבורה הישראלית אבי לרנר, דני דימבורט ובועז דוידזון. "רחובות ברוקלין" אומנם לא משחזר את ההצלחה של "יום אימונים מסוכן", אבל הביצועים שלו בקופות בהחלט סבירים. "היה לי ולאנטואן ממש כיף לעבוד שוב ביחד", סיפר הוק, כשנפגשנו בפסטיבל הקולנוע של ונציה. "זה ממש טוב שלא צריך להתחיל להכיר מאפס. זה עושה את הכל הרבה יותר קל. לאנטואן יש תשוקה עזה לעבודה, חזון ויזואלי, והוא גם מאוד אוהב ומכבד את השחקנים שלו, וכל אלה הופכים את השהות לידו למרגשת".

   

  אם ב"יום אימונים מסוכן" הוק הופיע בתפקיד ג'ייק, שוטר בתחילת דרכו המתמודד עם האלימות והפשע של עיר המלאכים, הרי שב"רחובות ברוקלין", המוצג כעת בישראל, הוא מגלם את סאל, שוטר ותיק ממחלק הסמים של ברוקלין, הפועל בשכונה ניו יורקית אלימה ומסוכנת. סאל, אב מסור לארבעה, מוטרד ממצבו הכלכלי ומבריאותה של רעייתו ששוב נכנסה להריון. הוא נאלץ לבחור בין הפיתוי להפוך לשוטר מושחת ולדאוג לרווחת משפחתו לבין קוד המוסר שלו נשבע אמונים. לבסוף הדאגה למשפחתו גורמת לו לנקוט בצעדים מרחיקי לכת. "סאל הוא בחור שמפסיק להעריך את עצמו, ומה שנשאר לו זו השאלה האם יוכל לספק אוכל למשפחתו", מסביר הוק. "הוא לא יכול לראות מה טוב בחיים שלו. יש לו אומנם אשה אוהבת וילדים בריאים, אבל הוא מרגיש שעליו להשיג עוד כסף. אפשר כמובן לעשות זאת בדרכים חיוביות, אבל סאל בוחר בדרכים אחרות. מתברר שסאל לא לבד. במפגשים שלי עם שוטרים הם כל הזמן התלוננו על המשכורות הנמוכות שלהם".


  מרגיש נוח בניו יורק. איתן הוק (צילום: אימג' בנק / Getty Images) 

   

  מצאת את עצמך פעם בצד השני של החוק?

  "תראה, אני רק שחקן".

   

  אפילו לא קיבלת דוח על מהירות מוגזמת?

  "אני לא אומר שאף פעם לא נעצרתי על ידי שוטר, אבל זה יהיה יומרני מצידי לשבת כאן ולהעמיד פנים שאני חלק מהעולם הזה. אני לא יודע כלום עליו".

  כדי לדעת יותר על העולם שאליו נכנס, וכדי להתכונן לתפקיד, הצטרף הוק לפעילויות של יחידת שוטרים בניו ג'רזי ("שם לא חסר פשע") ויצא איתם לפעולות שגרתיות. "אני וחבריי לסרט אספנו מידע על איך החיים של החבר'ה האלה מתנהלים באמת", הוא מספר, "האווירה היתה מאוד ידידותית ונחמדה, והשוטרים לא התייחסו אליי כמו אל איזה שחקן מעצבן שתקוע להם במושב האחורי. הם ממש רצו שהמשחק שלי בסרט יהיה אמיתי, אז הם עזרו ואמרו דברים, כמו 'אל תחזיק את האקדח ככה, אף אחד לא באמת עושה את זה ככה'. כמה קצינים שפגשתי בהחלט ראויים להערצה. הם לוקחים את התפקיד ברצינות תהומית, ובאמת רוצים לשרת ולהגן. מבחינתם זו מטרה נעלה. השהות איתם היתה חוויה חזקה והרבה דברים ממנה נכנסו בסופו של דבר לתסריט".

   

  אנשים לא זיהו אותך במהלך הסיורים?

  "כן, זאת היתה בעיה לפעמים. לפני 'יום אימונים מסוכן', כמעט אף אחד מהשוטרים או הפושעים לא ראה אותי בסרט, אז יכולתי להסתובב אנונימי בהכנה לתפקיד. עכשיו זה היה שונה. כשסיירנו בניו ג'רזי, אנשים לא האמינו שהם נעצרים על ידי הבחור מ''יום אימונים מסוכן'. הפושעים קראו לעברי, 'יו, ג'ייק, תגיד לו לשחרר אותי'".

   

  "רחובות ברוקלין" הוא לא הסרט היחיד שבו אתם יכולים לצפות בהוק בימים אלה. סרט ניו יורקי נוסף בכיכובו, שהגיע לאחרונה לאקרנים בישראל, הוא "אוהב אותך, ניו יורק" שמקבץ כמה סיפורים רומנטיים שבוימו על ידי במאים מכל קצוות הגלובוס. "ניו יורק היא עיר שאני מאוד אוהב", הוא מהלל. "היא הבית שלי. אני מכיר אותה היטב ואת אנשיה. החברים שלי גרים כאן, ואני מרגיש בה נוח".

   

  הוק, שיחגוג 40 בנובמבר הקרוב, נולד בכלל בטקסס, הרחק מהתפוח הגדול. בגיל עשר הוא עבר עם אמו לניו יורק וכעבור ארבע שנים השיק את הקריירה המצליחה שלו. הוא פרץ ב־1989 ב"ללכת שבי אחריו", אבל דווקא הסרטים "לפני הזריחה" (שאף הוא העניק לו מועמדות לאוסקר) ו"מציאות נושכת" היו אלה שסימנו אותו כגיבור דור האיקס. במהלך צילומי "מה קרה בגטיקה?" הוא הכיר את השחקנית אומה תורמן והתאהב. תורמן סירבה בהתחלה למסד את הקשר, אבל אחרי שהוק התעקש והציע לה נישואין פעמיים, היא ניאותה להינשא לו. "לפני שהכרתי את אומה הייתי לחוץ ומפוחד ולקחתי ברצינות את הכל. אומה לימדה אותי לא לקחת כל כך ברצינות את הכוכבות ואת הוליווד ולא להיות מודאג", אמר הוק לפני עשור. "אני חש עכשיו יותר בנוח שאני חושב על עצמי וזה הרבה בזכותה. אני יותר רגוע ויש לי הרבה יותר ביטחון עצמי".

   

  ב־1998, חודשים אחדים אחרי נישואיהם, נולדה בתם מיאה ריי, וב־2002 הגיע בנם לבון רואן לעולם. "אני אוהב ונהנה להיות אבא", הוא מגלה, "ועושה כמיטב יכולתי למנוע מהם לסבול מהעובדה שההורים שלהם כוכבי קולנוע". שנה אחרי הולדת הבן פרסמו כלי התקשורת כי הוק בגד בתורמן והשניים התגרשו. ואכן, בזמן צילומי סרט בקנדה הוק ניהל רומן עם שחקנית־דוגמנית מקומית בשם ג'ני פרזו, ותורמן ההמומה מיהרה לעזוב אותו. ב־2008, נישא הוק לראיין שויוז, האומנת של ילדיו, ועכשיו יש להם ילדה משותפת, קלמנטי ג'יין.

   

  איך התמודדת עם המשבר שפקד את חייך הפרטיים?

  "בזכות התמיכה של ההורים והחברים שלנו, זו מערכת העידוד שלי. בלי התמיכה הזאת, אף אחד מאיתנו לא יכול להסתדר. מאחר שהוריי התגרשו כשהייתי בן חמש, והייתי בן יחיד לאמא חד הורית, ייחלתי תמיד שתהיה לי משפחה מורחבת, רגילה ונורמלית. אני חושב שאני עדיין הייתי רוצה שזה יקרה. אחד הדברים המוזרים בלהיות מפורסם בגיל צעיר זה שהסלבריטאות מבודדת אותך. לכן גם השתוקקתי למשפחה יציבה - כולם בסופו של דבר רוצים את המרכז הזה. משהו שתוכל לבנות. בגלל זה הרבה אנשים מתחתנים מוקדם מדי".

   

  איתן הוק לא מסתפק במשחק, ולעיתים הוא חוטא בבימוי ובכתיבת ספרים ותסריטים. עד כה הוא ביים שני סרטים באורך מלא: "קירות צ'לסי", שבו הופיעה זוגתו דאג אומה תורמן ("היא הכירה אותי היטב ולכן זה הקשה על הבימוי. בגלל שהיא אשת דינמיט היא לפעמים יכלה להשתלט על העניינים ולהפוך לבוסית"), "The Hottest State". אף אחד מהסרטים בבימויו לא זכה לתהודה רחבה. הוק בחר ללכת בתסריטים שלו על קולנוע יותר אמנותי וניסיוני, ופחות ציית לרוח הוליווד המסחרית. "הסרטים האלה מאוד אישיים", אומר הוק. "הם כתובים מהניסיון האישי שלי בחיים ויש לי קשר אישי איתם. בהחלט אשמח להמשיך לכתוב ולביים, אבל בגלל שהפרויקטים שלי לא מסחריים, זה לא עניין פשוט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איתן הוק ואשתו, ראיין שויוז
  צילום: Getty Images imagebank
  לאתר ההטבות
  מומלצים