שתף קטע נבחר

iPad: איך אפל מרוויחה על גב לקוחותיה

אפל עושה כסף גדול מציוד נלווה למוצריה ואף מתכננת אותם בצורה שתחייב אותנו לרכוש אביזרים נוספים. אילו הוצאות נוספות צפויות לרוכשי האייפד? כמה יעלה לכם לחבר אליו מצלמה דיגיטלית?

אפל התחילה למכור את האייפד בחנויות בארה"ב, ובהמשך החודש צפויה למכור אותו גם בעולם. איזה אחריות מקבלים הרוכשים, מה הם תנאי הגלישה לדגם ה-3G ואילו אביזרים מקוריים ניתנים כעת לרכישה? כל מה שצריכים לרכוש לקוחות האייפד - ובתשלום נפרד.

 

גלישה סלולרית עם הגבלות

רוכשי דגם ה- iPad Wi-Fi + 3G אינם מחוייבים לרכוש חבילת גלישה של אינטרנט סלולרי. אם ירצו, יוכלו לבחור בין שני מסלולי נתונים ברשת AT&T (לטענת החברה, ללא התחייבות). בראשון, מכסת הגלישה הינה 250MB לחודש במחיר של 14.99 דולר. השניה הינה חבילת גלישה בלתי מוגבלת בתעריף חודשי של 30 דולר. ניתן לעבור בין המסלולים בכל עת, ישירות מתוך הגדרות המכשיר.

 מי שגולש בחבילה המוגבלת והגיע לתקרת המכסה של 250MB באותו החודש, יקבל על כך התראה שתוצג על המסך, ויוכל לרכוש מכסה נוספת זהה או לעבור למסלול הבלתי מוגבל.

 

עוד ב-dtown: חברת LG תשווק גם מסכי טלויזיה תלת מימד עם משקפיים פאסיביים זולים


לא ניתן יהיה להשתמש בחבילת גלישה של אייפון עבור ה-iPad וגם לא ניתן להחליף בין כרטיסי סים של שני המכשירים (הם לא תואמים). לחילופין, ניתן לגלוש באופן חופשי וחינמי דרך ה-Wi-Fi הפנימי (בתלות בנקודות גלישה זמינות כמובן).

 

תנאי אחריות

אפל מספקת שנת אחריות על ה- iPad בארה"ב (כולל על הסוללה ואביזרים מצורפים בחבילה הבסיסית), הרוכשים זכאים לתמיכה טכנית טלפונית ב- 90 הימים הראשונים.

 

ניתן להרחיב את האחריות לשנה נוספת (סה"כ שנתיים), במחיר של 99 דולר, התמיכה הטלפונית תהיה תקפה במקרה זה לכל תקופת השנתיים ולא רק ל- 90 הימים. כבר הוצאה נכבדת למכשיר הרגיש.

 

אביזרים: כמה עולה להעביר תמונות מהמצלמה?

במועד תחילת מכירת המכשיר, הציגה אפל ששה אביזרים שניתן לרכוש לרכוש אותם בנפרד, חלקם מהווים תוספת חיובית למחשב הלוח, אחרים בסה"כ מוסיפים יכולות שכלולות כבר בכל מחשב נייד או נטבוק ממוצע.

 

כל המחירים מתייחסים לרכישה ישירה בארה"ב, ועדיין לא ידוע מה יהיה מחירם בארץ.

 

1. מקלדת ותחנת עגינה: זהו אביזר שמשלב מקלדת בגודל מלא עבור מי שמעוניין להקליד על האייפד כמו על מחשב נייד סטנדרטי. בכדי שניתן יהיה לראות באופן ברור מה מקלידים, מצורפת תחנת עגינה, עליה ניתן להציב את ה- iPad, ויש בה גם יציאת אודיו Line Out. מחיר: 69 דולר

 


 

 

2. תחנת עגינה (ללא מקלדת): זהו מעמד שכולל מטען ויציאת אודיו, מחיר: 29 דולר 

 

3. נרתיק מגן: על פי הפידבקים, האייפד נשרט בקלות, לכן נראה שאביזר זה הכרחי בכדי לשמור על המחשב בזמן שהוא מונח בתיק או מוחזק ביד. הנרתיק ניתן גם להעמדה - מה שמאפשר לצפות בסרטים מזוית נוחה, הוא עשוי בד מיקרופייבר בחלקו הפנימי בתוספת חיזוקים להגנה על המכשיר, מחיר: 39 דולר 

 
עוד ב-dtown: דנון AVR-4810 רסיבר קולנוע ביתי יוקרתי במבחן

 

4. קיט חיבור למצלמה: כל מחשב שכולל USB (הרוב המוחלט למעשה), מסוגל להתחבר למצלמה דרך כבל מתאים (שמסופק עם כל מצלמה מודרנית) - וכמעט כל המחשבים הניידים כוללים גם קורא כרטיסי זיכרון מובנה.

אצל הלוח של אפל התמונה שונה: יש לרכוש תוספת חיצונית הכוללת מתאם וגם קורא כרטיסים המוגבל לפורמט SD (שהוא הנפוץ ביותר כיום במצלמות סטילס קומפקטיות) בכדי להעביר תמונות סטילס וקבצי וידאו ל- iPad, מחיר: 29 דולר

 

5. מתאם לשקע וכבל חשמל: אפשרות הטענת האייפד דרך מחבר USB מתבררת כלא ממש יעילה עבור משתמשי PC רבים בעולם, נראה כי ליציאת ה- USB הסטנדרטית אין מספיק מתח בכדי לטעון את ה- iPad, אפל מדגישה במפרט המכשיר כי נדרשת יציאת USB בעלת מתח 10 וולט ואילו ליציאות הרגילות יש חמישה וולט בלבד בדרך כלל.

 

בעלי מחשב מק, לעומת זאת, לא נתקלו בבעיות מיוחדות. המתאם מרחיב את מגוון מקורות המתח בכך שהוא מאפשר להטעין את האייפד משקע חשמל רגיל וכולל גם כבל באורך של כ- 1.8 מטרים, מחיר: 29 דולר 

 

6. מתאם ליציאת וידאו מסוג VGA: גם יציאה זו (מכונה גם D-SUB) הינה סטנדרטית בכל מחשב נייד רגיל או נטבוק, אבל אצל אפל יש צורך לרכוש אותה בנפרד אם רוצים ליהנות מתמונה על גבי צג גדול יותר או מקרן.

 

האביזר מתחבר ישירות אל iPad או תחנת עגינה ומאפשר להעביר תמונה מהמכשיר אל מקרנים או מסכים הכוללים כניסת VGA, בכדי לצפות בתמונות או סרטים, מחיר: 29 דולר.

 

אביזרים נוספים, מקוריים של Apple או של חברות צד ג' יוצעו למכירה בעתיד, על סמך ניסיון העבר, גם כאן יתבצע פיקוח הדוק של החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אייפד. כמה הוא יעלה לכם, אחרי שתקנו אותו?
drown.co.il
מומלצים