שתף קטע נבחר

הדיירים ב"הולילנד" סוערים: "אמרו ששיחדו פה"

תושבי מתחם היוקרה העומד במרכזה של פרשת השוחד החדשה מצאו בכניסה לבתיהם את צלמי העיתונות, אך לא הופתעו לנוכח הפרסומים: "ברור שהכל פה מושחת"

עם חשיפתם אתמול (ד') של חלק מפרטי פרשת השוחד החמורה, סערו הרוחות בקרב דיריי מתחם "הולילנד" בירושלים שסביבו נרקמו החשדות. רבים מהם לא הופתעו מהטענות שלפיהם אושרה בניית הפרויקט בדרכים פסולות, ושעות לאחר הפרסום - היו עסוקים בעיקר בשאלה האם הדבר עלול לפגוע בערך הנכסים שברשותם, שנראים כמו "מפלצת כעורה", אם תשאלו את השופט בתיק, אברהם היימן. היה גם מי שטען כי השחיתות הגיעה עד לראש העיר לשעבר, אהוד אולמרט.

 

פרשת הולילנד - מעט מאוד קדוּשה:

 

בבית משפחת חן-מיכה, הבעלים של רשת החומוסיות "פינתי" הירושלמית, עדיין לא יודעים איך לעכל את הבשורה. "עמדתי בבית ובישלתי. פתאום שמעתי שיש מבזק מיוחד בטלוויזיה. בדרך כלל, כשקורה דבר כזה, מתרחש איזשהו אסון או פיגוע, אז מייד רצתי לראות מה קרה", סיפרה ל-ynet רוחל'ה, אם המשפחה. "בהתחלה לא הבנתי ופתאום ראיתי כותרת על 'פרויקט הולילנד'. אחר כך הראו את הבית, ואמרתי: 'לעזאזל - מדובר בנו'", סיפרה בסערה.

 

המסתורין הרב שעדיין אופף חלק נכבד מפרטי הפרשה לא תרם לתחושותיה הקשות. "היה כתוב שמדובר בפרשיית שוחד מהגדולות במדינה וההרגשה היא על הפנים. הבנתי שקבלנים או זכיינים גנבו או רימו. אני לא יודעת אם גנבו ממני או אחד מהשני ועד כמה חמור הפשע. זה היה פרסום קטן מאוד, ואני לא ואני לא יכולה להבין את גודל המהומה", הסבירה רוחל'ה.


פרויקט הולילנד.  "היה ברור שזה ייצא לאור" (שלומי כהן, ידיעות ירושלים)

 

מאז פרסום הפרשה, סיפרה כי הטלפון שבביתה לא מפסיק לצלצל. "חמש חברות כבר התקשרו. יש בזה משהו מעליב, כי זה נחשב לפרויקט מאוד יוקרתי בירושלים שכיף לגור בו ופתאום משמיצים את המקום. זו הרגשה לא נעימה כשמדברים על הבית שלך וזה לא מחמיא לאזור".

 

אבל היה גם מי שלא הופתע במיוחד לנוכח הדברים. "זה היה ברור שהכול פה מושחת. פרויקט בגבהים כאלה זו שבירת מוסכמות בירושלים. לא יכול להיות שזה היה תמים", אמר ניר, אחד הדיירים במתחם. "אמרו בהתחלה שמדובר רק בכמה בניינים ופארק ופתאום צצו עוד ועוד. היה ברור שזה עניין של זמן עד שזה ייצא לאור".

 

לדבריו הצטרף יוסף גורפינקל, תושב ניו יורק שרכש דירה במתחם. הוא כיוון את האצבע המאשימה כלפי לא אחר מאשר ראש הממשלה לשעבר וראש העיר בדימוס, אהוד אולמרט,

שאחד ממקורביו - עו"ד אורי מסר - נעצר בחשד למעורבות בפרשה. "לא הבנתי למה היו פה אנשים עם מצלמות, אבל זה כבר סיפור ידוע עם אולמרט כבר הרבה שנים. לעשות דבר כזה לא באמת יכול היה להיות חוקי בכל מאת האחוזים".

 

למרות כל זאת, מתברר שיש מי שבאמת יכול לראות תמיד את חצי הכוס המלאה. "אנחנו מסתכלים על זה בצורה מבודחת. אולי המחירים ירדו במגדל ונוכל לרכוש עוד דירה", סיפר אייל גולדנר, שמתגורר ב"הולילנד" עם משפחתו כבר חמש שנים. "הופתענו מאוד, הדיירים פה נחמדים מאוד ואנחנו נהנים. הרבה פעמים אמרו לי שזה נראה מוזר שנתנו היתר לבנות פה ושבטח שיחדו מישהו, אבל זה היה סתם וללא בסיס".

פורסם לראשונה 07/04/2010 23:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים עם חומר החקירה
צילום: דודו אזולאי
מומלצים