שתף קטע נבחר

בשל ההדחה: חיילי הר-ברכה פותחים בשביתה

מספר תלמידים בישיבה, הנמצאים בתקופת השירות בצה"ל, הודיעו כי ישבתו מכל פעילות ויפקידו את הנשקים "עד אשר ייפתר משבר האמון עם צה"ל". אחד החברים בקבוצה ל-ynet: "הפעילות ספונטנית ולא תפגע בביטחון המדינה"

מחריפים את המאבק: כמה תלמידים מישיבת הר ברכה הנמצאים בפרק השירות הפעיל בצה"ל פותחים ב"שביתה מבצעית" בעקבות החלטת הצבא להדיחם ממסלול ההסדר. בכוונתם להפקיד את כלי הנשק שברשותם בידי המפקדים ולהימנע מכל פעילות ביחידותיהם - עד אשר ייפתר מה שהם מגדירים "משבר האמון עם צה"ל".

 

אחד החיילים – אחיה עובדיה – שהשתתף בהנפת שלטי הסרבנות בגדוד שמשון והודח מיחידתו, נוהג כך כבר כמה חודשים. הוא מגיע לבסיס רק כדי להסתגר בבית הכנסת וללמוד תורה במשך כל היום. חבריו טוענים כי החייל אינו נשפט ומפרשים זאת ככבוד והערכה שרוחשים מפקדיו הישירים – עד למח"ט – לבחירתו. כעת החליטו גם הם ללכת בדרכו.

 

בקבוצת פייסבוק שהוקמה באחרונה – "בין הכוונות – לכוון את צה"ל למטרה" – הודיעו כמה תלמידים מהר ברכה כי יצטרפו אליו בזמן הקרוב. ל-ynet נודע כי שלושה מהם יפתחו בשביתה כבר היום ואחרים בימים הקרובים, והערכה היא כי תוך כמה שבועות התופעה תתפשט גם לישיבות אחרות.

 

אחד החברים בקבוצה הוא אריה ארבוס, שהניף שלטי סרבנות בטקס השבעה ברחבת הכותל

המערבי והודח מצה"ל. בשיחה עם ynet טען כי חבריו השובתים כלל לא היו מעורבים במעשה, והם נרדפים רק בגלל הקשר לישיבת הר ברכה. "את הענישה שהייתה אז אני מבין, אבל המשך הרדיפה הפוליטית יצרה חוסר אמון במערכת", אמר, "החבר'ה לא מוכנים להשתתף בפעילות עד שישוקמו היחסים".

 

ארבוס הדגיש כי אין מדובר בשביתה מאורגנת שיש לה מנהיג אלא ב"מהלך מתגלגל" ו"פעילות ספונטנית". עוד ציין כי החיילים מגלים אחריות ומקפידים שמחאתם לא תפגע בביטחון המדינה, ולכן חלקם אינם מצטרפים אליה עד שיסיימו עם יחידותיהם את הפעילות המבצעית שבה הם נמצאים כעת. "המטרה של קבוצת 'בין הכוונות' היא שהיא פשוט תתפרק", סיכם ארבוס, "שצה"ל ימלא את ייעודו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הישיבה, הרב אליעזר מלמד
צילום: מתי אלמליח
מומלצים