שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרב אלישיב נגד בג"ץ עמנואל: יש למחות

  בג"ץ איים על מרכז החינוך העצמאי בקנסות בפרשת האפליה בעמנואל, ופוסק הדור הליטאי מגיב: "זו גזירה נוראה, צריך לעשות על זה זעקה גדולה". במקביל, האדמו"ר מסלונים הורה לחסידיו ביישוב שלא לציית לפסיקה: "מוכן לשבת בכלא"

  הרבנים נגד בג"ץ: מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, קורא לפתוח בצעדי מחאה נגד בית המשפט העליון, זאת בעקבות פסיקתו בעניין ההפרדה העדתית בבית הספר בית יעקב בעמנואל. בפגישה עם סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש התבטא הערב (ה') הרב בחריפות בנושא, ואמר: "זו גזירה נוראה וחורבן גדול מאוד. צריך לעשות על זה זעקה גדולה".

    

  בציבור החרדי זועמים על השופטים אדמונד לוי, עדנה ארבל וחנן מלצר, שהטילו על בית הספר קנס כספי בגין ביזיון בית משפט וזימנו לדיון נוסף גם את הורי התלמידות האשכנזיות, שהשביתו את הלימודים.

   

  בקו החדשות הטלפוני "הקול החרדי" דווח כי האדמו"ר מסלונים הורה הבוקר לחסידיו המתגוררים בעמנואל שלא לציית לפסיקת העליון, על אף איום המאסר. "אני מוכן להיות הראשון שיישב בכלא על העניין הזה", אמר הרב, והשווה זאת למצב בו "יהודים ישבו בכלא הרוסי על חינוך הילדים". עוד הצהיר כי בכוונתו להגיע יחד עם הורי התלמידות לדיון שיתקיים בעניינם בסוף החודש בבג"ץ.

   

  כזכור, בג"ץ קבע אתמול כי מרכז החינוך העצמאי, האחראי על הפעלת בתי הספר החרדיים, ביזה את בית המשפט בכך

  שלא הכריח את התלמידות האשכנזיות בבית הספר "בית יעקב" בעמנואל להגיע ללימודים - ובכך "נתן יד לסיכול בפועל של ההוראה שניתנה להסיר כל סממן של תופעת האפליה אשר רווחה בבית הספר". על-פי החלטת בית המשפט, מרכז החינוך העצמאי ישלם 5,000 שקל בעבור כל יום שבו ימשיך להימנע מלבצע את פסק הדין. 

   

  כמו כן קבעו השופטים כי כל הורה של התלמידות האשכנזיות ("המגמה החסידית") שחדלו מלהתייצב ללימודיהן בבית הספר לאחר פסק הדין מוזמן לדיון בסוף אפריל - שם יידרשו להסביר את מעשיהם וייתכן שיואשמו בביזיון בית המשפט - מהלך שעלול להוביל למאסר או קנס. כן יידרשו ההורים להסביר היכן למדו בנותיהם מאז ההשבתה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב אלישיב. "זעקה"
  בית יעקב. ארכיון
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים