שתף קטע נבחר

נתניהו על מות נשיא פולין: הוא היה פטריוט

ראש הממשלה, שנפגש עם הנשיא הפולני לאחרונה בחודש ינואר, אמר: "הכרתי את הנשיא קצ'ינסקי כפטריוט פולני, כידיד גדול של ישראל וכמנהיג שפעל רבות למען עמו ולמען קידום השלום"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הביע בצהריים (יום שבת) צער על מותו הטרגי של נשיא פולין, לך קצ'ינסקי, שנהרג יחד עם רעייתו ו-130 בני-אדם נוספים בהתרסקות מטוס בדרום-מערב רוסיה.

 

הטרגדיה הנשיאותית - עדכונים אחרונים ב-ynet

 

נתניהו אמר: "אנו משתתפים באבלו הכבד של העם הפולני, על אובדן הנשיא קצ'ינסקי, רעייתו וכל חברי המשלחת הפולנית. הכרתי את הנשיא קצ'ינסקי כפטריוט פולני, כידיד גדול של ישראל וכמנהיג שפעל רבות למען עמו ולמען קידום השלום והשגשוג בעולם".

 

ראש הממשלה נזכר בפגישה עם הנשיא הפולני: "נפגשנו לאחרונה בוורשה, בינואר השנה, במסגרת אירועי 65 שנה לשחרור מחנה אושוויץ ויום השואה הבינלאומי. הנשיא קצ'ינסקי הוביל תהליך חשוב של פתיחת דף חדש ביחסי העם הפולני והעם היהודי

 ופיתח את יחסי פולין וישראל. בשעה כואבת זו אני מרכין ראש, ביחד עם כל אזרחי ישראל, על אובדן עצום לעם הפולני ולכל האומות שוחרות החופש והשלום".

 

מוקדם יותר פרסם גם הנשיא שמעון פרס הודעה ניחומים. "הידיעה על האסון הנורא של אובדן ידידי, הנשיא לך קצ'ינסקי, רעייתו מריה, ובכירים נוספים בהנהגה המדינית והפרלמנטרית של פולין היכתה אותנו בכאב, בתדהמה ובהלם", כתב פרס. "מדינת ישראל מרכינה ראש ומשתתפת ביגונכם הכבד על האובדן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לך קצ'ינסקי ורעייתו. נספו בהתרסקות
צילום: רויטרס
מומלצים