שתף קטע נבחר

הצצה ראשונה: איך תיראה iPhoneOS 4.0?

שלשום הוכרזה הגירסה הבאה למערכת ההפעלה של האייפון, iPhoneOS4, הכוללת שיפורים משמעותיים כמו ריבוי משימות ועוד. אנחנו מביאים לכם התרשמויות ראשונות ותמונות. כמו כן עדויות לשיפורי חומרה באייפון הבא

במסיבת העיתונאים שהתקיימה לפני יומיים (ה'), הכריזה חברת אפל על שדרוג מערכת ההפעלה שלה למכשירים ניידים לגרסה 4.0. הגרסה החדשה אמורה

סוף סוף ליישר קו עם סלולריים חכמים אחרים, ולכלול תמיכה בריבוי משימות ובתיקיות.

 

 

בסיועו של אבי אבוקסיס, מנהל האתר iPhoneil.net ומפתח, אנחנו מביאים לכם התרשמויות ראשונות מהמערכת ותמונות מתוכה. אז איך תיראה מערכת ההפעלה החדשה?

 


איזה תהליכים פעילים?

 

התחושה של השינוי גדולה. השיפור במערכת הוא מורגש ומהותי, ולא רק תיקוני באגים: ניתן לסגור תהליכים שעובדים ברקע. למשתמש הדבר יתבטא בתגובה מהירה יותר של מכשיר ה-3GS.

 


ויש גם תיקון איות בעברית

 

בעוד שבגירסה הקודמת היישומים לא היו נסגרים לחלוטין (מבחינת המשתמש הדבר היה נסתר) אלא היו נכנסים למצב תרדמת, בו הם מנותקים מגישה לאינטרנט, GPS ומשימוש בחומרת הטלפון. הגירסה החדשה מאפשרת ליישומים מצב המתנה "אמיתי", שבו עדיין יוכלו ללהמשיך לצרוך מידע מהרשת, נתוני מיקום ולקבל גישה לחומרה.

 


גישה מתמדת לחומרה ונתוני מיקום 

 

לא הכל ורוד

יחד עם זאת, לא הכל ורוד. על אף השיפור במהירות ובתגובה, אם אפל אכן רוצים לבצע שינוי עמוק, הם יצטרכו לשדרג את מעבד הטלפון, לשפר את זיכרון ה-RAM ואולי הכי חשוב: את סוללת המכשיר, שצפויה לסבול מעומס משמעותי.  בדומה להקשה על Ctrl+Alt+delete במחשב, על ידי לחיצה כפולה על כפתור הבית ניתן לראות את כל התהליכים שפועלים - ופשוט לכבות אותם.

 


לסגור תהליכים מתוך יישום 

  

להעמיס תיקיות

כל משתמש אייפון מכיר את הדרך להזיז אייקונים במסך: לחיצה ארוכה על אייקון גורמת להם להתחיל לרטוט, ואז ניתן להניע אותם במסך. בגירסה החדשה, שמעבירים אייקון אחד על גבי אייקון אחר, שניהם נכנסים לתוך תיקייה זהה. שם התיקייה נלקח מתוך הקטגוריה שלהם בחנות התוכנות, אך ניתן לשנות את שם התיקייה.

 


תיקיית חדשות

 

שדרוג נוסף במערכת ההפעלה היא יכולת החיפוש באייפון. בעוד החיפוש בעבר היה מוגבל לתכנים בטלפון עצמו בלבד, היום ניתן לחפש דרך שורת החיפוש גם באינטרנט וגם בוויקיפדיה. החיפוש הכללי הוא באמצעות שירותיה הטובים של גוגל, ואילו גירסת וויקיפדיה היא הגירסה האנגלית כברירת מחדל.

 


 

הגדרות החיפוש. כעת גם באינטרנט ובוויקיפדיה

 

דואר ומשחקים

אפל הוסיפה לגירסה החדשה, תמיכה בשתי תיבות דואר במקביל. המעבר בין החשבונות מתבצע בצורה פשוטה וקלה, ועדיין, מקבלים הפרדה מלאה בין שתי החשבונות.

 


גם ריבוי יומנים

 

כמו כן ניתן כבר עכשיו להירשם לזירת המשחקים של אפל, אך כרגע יש מעט מאוד דברים לעשות שם בגלל מחסור המשתמשים. מרושם ראשוני, ניכר כי הושקעו מחשבה בפלטפורמה, והיא עשויה להוות תחרות לרשתות המשחקים האחרות של סוני ושל מיקרוסופט.

 


 

מצלמה קדמית?

מלבד הרושם החיובי הראשוני של המפתחים משלל החידושים במערכת, במהלך משחק בקבצי המערכת נמצאו סימנים לקיום תמיכה במצלמת iChat קדמית במכשיר לשיחות וידאו (מישהו אמר iPhone HD?) וכמו כן נמצאו סימנים המעידים על אפשרות למבזק אחורי.

 


 

רשמים נוספים אפשר למצוא באתר iphoneil.net . האתר עשוי להיות לא זמין בשל עומס גולשים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להחליף את רקע שולחן העבודה - וזה לא Winterboard
מומלצים