שתף קטע נבחר

אולמרט ל-ynet: "לא קיבלתי שוחד מימיי"

ראש הממשלה לשעבר לא מבין מדוע שמו נקשר בפרשת הולילנד, ומבטיח לחזור בסוף השבוע. "גם הפעם קורה מה שהיה בפרשיות קודמות בעבר, שבהן הופרכו חשדות וטענות קשות נגדי שלא היה להן בסיס"

סופר-מופתע: ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, התייחס היום (שבת) לראשונה לפרסומים שקשרו אותו לפרשת "הולילנד", החשדות החמורים לשוחד והספקולציות על האפשרות שייעצר. "הדיווחים בנושא הפתיעו וציערו אותי בו זמנית", אמר ל-ynet מספרד, רגע לפני שהוא צופה מקרוב במשחק הכדורגל בין ריאל מדריד לברצלונה (ה"סופר קלאסיקו") - והכחיש את מעורבותו בפרשה ששופט קבע שהיא "אחת החמורות בתולדות המדינה".

 

"בימים האחרונים ובחסות צו איסור פרסום מנסים לקשור את שמי לדברים ולמעשים שאין לי כל קשר אליהם, כפי שקרה בפרשיות קודמות בעבר,

 שגם בהן הופרכו חשדות וטענות קשות נגדי שלא היה להן בסיס. זה מה שקורה גם הפעם", הסביר אולמרט.

 

הוא הכחיש מכל וכל את החשדות ששמו נקשר בהם. "כפי שטענתי כל העת, ועד היום הוכח כי זו הייתה אמת מוחלטת, לא קיבלתי שוחד מימיי. למרות שעורכי הדין שלי נמצאים בקשר שוטף עם הפרקליטות במסגרת ניהול המשפט ואף פגשו אותם בבית המשפט ביום חמישי האחרון, אף אחד לא טרח לפנות אליי או אליהם כדי להגיד שיש צורך לחקור אותי".

 

אולמרט הסביר כי שוהה בימים אלה באירופה לרגל "סדרת אירועים, פגישות עסקיות ואחרות, שתוכננו ונקבעו מראש". הוא הבהיר כי "בכוונתי לחזור בסוף השבוע לישראל כמתוכנן, ואם יפנו אליי כדי לבוא ולהיחקר - אשתף פעולה באופן מלא כפי שנהגתי תמיד".

 

"מפלצת" הנדל"ן והחשודים המקורבים

פרטיה של פרשת הולילנד הותרו לפרסום ביום רביעי האחרון בתום חקירה ממושכת. המשטרה עצרה בחשד למעורבות בה חמישה אישים שונים, בהם עו"ד אורי מסר, הנחשב לאחד ממקורביו הבולטים של אולמרט, החשוד בתיווך לשוחד. שלשום נעצר גם איש העסקים וחברו של אולמרט, איש העסקים אביגדור קלנר, בחשד למתן שוחד.

 

במרכז הפרשה נחקר חשד כי בכירים זכו לתשלומי שוחד בתמורה לקידום פרויקטים של אנשי עסקים, הבולט מביניהם מתחם הדיור "הולילנד" בדרום-מערב ירושלים - שכבר הוכתר כ"מפלצת" נדל"ן כעורה, בין היתר על ידי השופט שהאריך את מעצרם של החשודים.

 

מדובר בפרשה חסרת תקדים בהיקפה, הן מבחינת סכומי השוחד ששולמו לפי החשד - עשרות מיליוני שקלים; הן מבחינת פרק הזמן שלאורכו נמשכה - מ-1999 עד 2007; בנייני המריבה של פולאר השקעות והן מבחינת היקף הפרויקטים המעורבים בה, שערכם נאמד במיליארדי שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. לא פנו אליי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים