שתף קטע נבחר

עובדי ההוצאה לפועל פתחו שוב בעיצומים

עובדי הרשות הלאומית לגבייה הפסיקו את קבלת הקהל בלשכות, בלא אישור ההסתדרות. הסיבה הפעם: מחלוקת בין יו"ר הוועד, אלי אלבז, ובין ההנהלה על בקשתה מעובדים לאייש את מוקד המידע של הרשות. ההנהלה: "עיצומים מיותרים"

עובדי הרשות הלאומית לגבייה פתחו הבוקר (א') בעיצומים. העובדים הפסיקו את כל שירות הלקוחות בלשכות ההוצאה לפועל ברחבי המדינה ואת המענה הטלפוני ואינם מטפלים בפניות של לקוחות. עדיין לא ברור אם העיצומים יימשכו גם בימים הבאים ולכמה זמן.

 

  • בפעם הקודמת: עיצומים בהוצל"פ "בגלל פיטורי עובדת זמנית

 

עובדי הרשות שיבשו לאחרונה את העבודה בלשכות כמה וכמה פעמים, ובכל פעם, הסיבה הקונקרטית שונה מקודמתה. הפעם, מדובר בוויכוח בין יו"ר הוועד, אלי אלבז, לבין ההנהלה, על איוש מוקד המידע של הרשות. גורמים בהנהלת הרשות טוענים כי המוקד סובל ממחסור בכוח אדם ומליקויים בתפקודו. הנהלת הרשות הציעה לעובדים לעבוד שעות נוספות במוקד המידע, בנוסף לעבודתם השוטפת, ולקבל בתמורה לכך בונוסים. למרות שהפנייה היא וולונטרית, היא עוררה את זעמו של אלבז, הטוען כי מדובר בהרעת תנאים לעובדים. "הם מאיימים עליי חושבים שאפשר לעשות הכל באיומים", אמר אלבז ל-ynet, אף שסירב להסביר באיזה איומים איימו עליו.

 

יצויין כי השביתה לא קיבלה את אישור ההסתדרות ולא תואמה עמה. אלבז אומר בתגובה: "אני בדרך לדבר אתם על כך".

 

מהנהלת הרשות נמסר בתגובה: "מדובר בעיצומים מיותרים, ואנו קוראים לוועד להפסיק אותם לאלתר".

 

הרקע לסכסוך הוא שביתת הקלדניות, שהתרחשה בסוף השנה שעברה סתיימה בהישגים נאים לקלדניות ובשיפור משמעותי בתנאי עבודתן, שבעבר היו מהגרועים במגזר הציבור. 

 

נראה כי אלבז נתון בלחצים מהשטח של עובדים ממורמרים, שרוצים ליהנות משיפור דומה - אף שתנאי עבודתם היו תמיד טובים מאלה של הקלדניות. אלבז עצמו אמר ל-ynet בעבר: "אני מפרגן לקלדניות אבל נכון, אנחנו מקנאים בהן".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוצאה לפועל: אין קבלת קהל
צילום: אבי מועלם
מומלצים