שתף קטע נבחר

זירת הקניות

2,000 שקל קנס על השלכת בדל סיגריה מהחלון

תושב השרון התעקש שלא לשלם דו"ח של 250 שקלים שקיבל מנאמן ניקיון בגין השלכת בדל סיגריה ובחר להישפט; בבית המשפט נגזר עליו קנס של 2,000 שקלים

אולי היה כדאי לשלם את הקנס? נאמן הניקיון מאזור השרון היה יסודי; כשהבחין בנהג שמשליך בדל סיגריה מחלון מכונית נוסעת מיהר למלא דו"ח מפורט, בו ציין כי ליד הנהג ישב אדם נוסף ומאחור - ילדה עם משקפיים. הפרטים הללו התבררו כחשובים מאוחר יותר.

 

בהתבסס על הדו"ח נשלחה לנהג, תושב כפר סירקין, בקשה לתשלום קנס בסך 250 ש"ח בגין השלכת פסולת. אלא שהנהג סרב לשלם את הקנס והתעקש לעמוד למשפט. בדיון בבית המשפט הוא הכחיש את המיוחס לו, אך הודה שהרכב המתואר בדו"ח אכן שלו, ושהוא נוהג לעשן ברכב ושיש לו שתי בנות - ואחת מהן אכן מרכיבה משקפי ראייה.

 

הנהג טען שייתכן שהסיגריה נפלה מידו, אך גם אם זה קרה, הוא היה מתכופף להרים אותה. אך השופטת דבורה עטר דחתה את טיעוניו והחליטה להרשיעו בעבירה, לגזור עליו קנס של 2,000 ש"ח או חלופה של 20 ימי מאסר.

 

היא ציינה שנושא שמירת הסביבה קרובה מאוד לליבו של המדווח, שמשמש כנאמן ניקיון כבר 25 שנה, ושאין היכרות בינו ובין הנהג כך שאפשר לשלול חשד לדיווח קנטרני. השופטת הוסיפה ואמרה כי חיזוק לעדותו של נאמן הניקיון נמצאו בעדותו של הנהג בבית המשפט, ואישור הפרטים המופיעים בדו"ח.

 

לאחר הרשעתו אמר הנהג בבית המשפט: "באתי לבית המשפט לא בגלל הכסף אלא בגלל שהייתה עבירה קודמת, וגם חשבתי כי נגרם לי עוול וסברתי שבית המשפט יפסיק עם זה. הם מרווחים כסף ולא שמים מצלמות. עכשיו אני רואה שמערכת המשפט לא רואה את כל הדברים מכל הזוויות. אם אין לך עו"ד, בית משפט יכול לגמור על האזרח".

 

התביעה מנגד אמרה כי מדובר בעבירה נפוצה, קלה לביצוע וקשה לאכיפה ולאיתור. "העבירה מהווה זלזול בשמירת הנקיון ברשות הרבים, וסיכון תעבורתי לנוסעים ולהולכי הרגל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים