שתף קטע נבחר

דורנר: על בלאו להחזיר המסמכים - ואין לעוצרו

השופטת בדימוס ונשיאת מועצת העיתונות הזהירה מהשלכות מעצר עיתונאי "הארץ": "פגיעה קשה בתדמית ישראל"

נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר, התייחסה היום (ב') לפרשת ענת קם ולהשלכותיה על התקשורת. היא קראה לעיתונאי "הארץ", אורי בלאו, להשיב את המסמכים הסודיים שקיבל מהחיילת, ומנגד מזהירה מהשלכות קשות אם ייעצר.

 

בהודעה נמסר כי דורנר "בוחנת בדאגה את ההשלכות האפשריות של פרשת הדלפת מסמכי לשכת אלוף פיקוד מרכז לעיתון 'הארץ'. מבלי להתערב בכל הליך שיפוטי שינבע מהמקרה, נשיאת מועצת העיתונות, הגוף המופקד על משמר חופש העיתונות בישראל, מבקשת מכל הצדדים המעורבים שלא לאפשר לעניין לפגוע ביסודות מוסדיים של עבודת העיתונאים בישראל".

 

בהינתן ויתורה של קם על חיסיון המקור המוקנה לה כמוסרת המסמכים, דורנר "קוראת לעיתונאי להשיב לאלתר לידי הרשויות המוסמכות את המסמכים שקיבל מקם".

 

בה בעת, קוראת נשיאת המועצה לרשויות שלא לעצור את העיתונאי, אם ישיב את המסמכים לידי רשויות הביטחון. לדבריה, "מעצר של עיתונאי בגין קבלת מסמכים מידי מקור, במסגרת עבודתו, עלול להלך אימים על העיתונות בישראל, לפגוע בכלי חשוב בעבודת הכתב, ולפגוע קשות בתדמיתה של ישראל כמדינה אשר חופש הביטוי והעיתונות הוא נר לרגליה".

 

עורכי דינה של ענת קם, המואשמת בריגול עקב גניבת אלפי מסמכים סודיים בעת שירותה בלשכת אלוף פיקוד

המרכז, הודיעו אמש כי הם מוותרים על חסיונה.

 

הפרקליטים, עורכי הדין אביגדור פלדמן ואיתן להמן, אמרו כי הם מעריכים את ניסיונו של בלאו לכל אורך התקופה האחרונה לשמור על חיסיון מקורות, אך לאחר שקם הודתה בשב"כ בגניבת המסמכים - אין צורך יותר בשמירה על חיסיונה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דורנר. לא לפגוע ביסודות מוסדיים
צילום: גיל יוחנן
בלאו. עדיין בלונדון
מומלצים