שתף קטע נבחר

ברק: לבחון דרך להרחבת הממשלה

חלק מנאומו של שר הביטחון בעצרת ליום השואה הוקדש גם לאמירות פוליטיות: "בשעות של הכרעות גורליות ואמיצות כוחנו באחדותנו". הוא האשים את נשיא איראן כאחד הגורמים לגל האנטישמיות והבהיר: "ליהודים הפעם יש אופציה. לא נהסס מלפעול כנגד מי שיאיים על קיומו של העם היהודי"

"בשעות של הכרעות גורליות ואמיצות כוחנו באחדותנו. אם הדבר מצריך איחוד שורות, הרחבת בסיס הממשלה והסכמה לאומית רחבה, עלינו לבחון את הדרך לעשות זאת למען המשך שגשוגו של המפעל הציוני". כך אמר הערב (יום ב') שר הביטחון אהוד ברק, בעצרת ליום הזיכרון לשואה ולגבורה בקיבוץ יד מרדכי.

 

"ישראל נדרשת היום להגן על ביטחונה ולהגביר את עוצמתה", אמר ברק, ששב ואמר כי יש להפוך כל אבן במאבק להשגת השלום. "לשם כך נדרש שיתוף פעולה עם המערכת האזורית והעולמית ומעל הכל, שיתוף פעולה הדוק עם ארצות הברית".


חיילים לצד האנדרטה למרדכי אנילביץ' (צילום: צפריר אביוב)

 

בדבריו בטקס, הנועל באופן מסורתי את יום השואה, הזכיר השר ברק את סבו וסבתו, שמואל ורשקֶה גודין, שנכלאו בגטו ורשה ונספו בשואה. "עובדת היותנו כאן הערב וכל הקורות אותנו כעם, מאז אותו פרק מר ונמהר, מהווים אמירה ברורה, נוקבת ובמידה מסוימת גם נוקמת – נקמת הדם שנשפך, נקמתן של נשים, זקנים וטף שנרצחו והושלכו לכבשנים או מתו במיתות אכזריות אחרות".

 

"לא הצלחתם להשמיד ולאבד את העם היהודי, ההיפך הוא הנכון", אמר ברק. "לא ניתן עוד למראות שעין אדם אינה יכולה לשאת, לשוב ולהתרחש.

 

"לצערנו גם בעת הזו, נאלץ העם היהודי להילחם על קיומו. הגזענות,

האנטישמיות והטרור לא פסו מן העולם". ברק אמר כי הזינוק באנטישמיות ברחבי העולם אינו מפתיע, שכן הוא "תולדה בין השאר של אווירה פייסנית כנגד מכחישי השואה ובראשם נשיא איראן, הקורא להשמדת ישראל".

 

"ליהודים הפעם יש אופציה, יש ניסיון ויכולת מוכחת ואנו לא נהסס מלפעול כנגד מי שיאיים על קיומו של העם היהודי", אמר ברק.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. מאחד שורות
צילום: צפריר אביוב
מומלצים