שתף קטע נבחר

35 ח"כים לנתניהו: לא להרוס ביתו של רס"ן פרץ

לקראת תום האולטימטום שקצב בג"ץ להריסת המאחזים חרשה וגבעת היובל, פנו 35 חברי שדולת ארץ ישראל במכתב לנתניהו, בדרישה למנוע את ההריסה. בגבעת היובל עדיין מתגוררים אלמנותיהם וילדיהם של רס"ן אלירז פרץ ורס"ן רועי קליין

35 ח"כים מטעם "שדולת ארץ ישראל" בכנסת, בהם סגני שרים, שיגרו אמש (יום ב') מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הם דורשים למנוע את הריסת המאחז הלא חוקי גבעת היובל שליד ההתנחלות עלי, והמאחז הלא חוקי חרשה הסמוך להתנחלות טלמון.

 

כפי שנחשף ב-ynet, בגבעת היובל התגורר רס"ן אלירז פרץ, שנהרג בחודש שעבר בתקרית בעזה, לצדו של רס"ן רועי קליין,

שנהרג במלחמת לבנון השנייה כשזינק על רימון כדי להגן על חייליו, והוענק לו עיטור העוז לאחר מותו. אלמנותיהם וילדיהם של השניים עדיין מתגוררים במאחז. גם יתר האוכלוסיה בשני המאחזים מורכבת מאנשי ביטחון.

 

למבני הקבע בשני המאחזים - שישה בחרשה ו-12 בגבעת היובל - הוצא צו הריסה, ובפברואר האחרון הורה בג"ץ למדינה לגבש בתוך 60 יום את גיבוש לוח הזמנים להריסתם. השבוע מסתיימים אותם 60 ימים.

 

"לאחרונה נחשף הציבור בישראל לדמויות המופת של שניים מתושבי אותן שכונות, והתפעם מעוצמת הגבורה והמנהיגות שלהם, כמו גם מהאצילות ותעצומות-הנפש הציונית של משפחותיהם", מסבירים הח"כים במכתבם. "כמו שתי משפחות אלה, גם כלל תושבי השכונות הללו הינם חלוצים ציונים התורמים רבות לבטחון מדינת ישראל. אנו סבורים שמדינת ישראל צריכה לאמץ אל לבה חלוצים אלה, ולא לגדוע במו ידיה את בתיהם ואת מפעל חייהם".

 

"השכונות מופלות לרעה בגלל מיקומן"

יו"ר השדולה, זאב אלקין (הליכוד), אמר ל-ynet כי מדינת ישראל לא יכולה לאפשר לעצמה שבתים של גיבורים כאלה ייהרסו: "השכונות האלו מאכלסות את מיטב האזרחים, שמשלמים מחיר יקר בחיי היום-יום וגם בהגנה על המולדת. שר הביטחון חייב להפסיק את סחבת הטפסים ולהסדיר בהקדם את הטיפול באישור השכונות".

 

ח"כ אלקין רמז כי חברי השדולה לא יהססו להפעיל לחץ פוליטי כבד אם לא יוסדר הנושא בימים הקרובים. "מדובר בעשרות חברי כנסת שחתמו על הקריאה.

מדובר בשבע סיעות שונות, גם מהקואליצה וגם מהאופוזיציה, וחבל שנושא כזה בכלל צריך להגיע למצב של מאבק".

 

הח"כים הדגישו במכתב כי מבחינה משפטית, ישנה אפשרות להכשיר את השכונות: "הליך הכשרה כגון זה הנדרש לשכונות אלה, שהוקמו על אדמות מדינה ואדמות סקר, מתבצע בהיקפים נרחבים ובאופן שגרתי באזורים אחרים בארץ, ולמעשה שתי השכונות מופלות לרעה אך ורק בשל מיקומן באזורי יהודה ושומרון, והליכי ההכשרה שלהן עוכבו מנימוקים בלתי ראויים".

 

בכוונת חברי השדולה לבקר ביום חמישי בשני המאחזים ולהביע תמיכה והזדהות עם מאבקם של תושבי השכונות נגד הריסת בתיהם.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 12/04/2010 23:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
רס"ן אלירז פרץ
צילום: אלעד גרשגורן
צילום רפרודוקציה: דו"צ
רס"ן רועי קליין
צילום רפרודוקציה: דו"צ
המאחז חרשה
צילום: דרור אטקס שלום עכשיו
צילום: גיל יוחנן
"להפסיק את סחבת הטפסים". אלקין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים