שתף קטע נבחר

נתניהו בעקבות הבן: "קורא יותר בתנ"ך"

ראש הממשלה ערך מפגש למשתתפי חידון התנ"ך העולמי, בהם בנו שעלה לגמר שייערך ביום העצמאות. הוא דאג להעלות על נס את קדושת ירושלים והעיד כי הוא לומד יותר תנ"ך, בהדרכת אבנר. "אנחנו בתהליך חיזוק לימודי התנ"ך ברחבי הארץ", הוסיף

"ירושלים זו עיר התנ"ך והתנ"ך הוא ספר חיים. הוא סיפור חייו של עם ישראל", כך אמר הבוקר (יום ד') ראש-הממשלה נתניהו במפגש עם משתתפי חידון התנ"ך העולמי בלשכתו - בהם בנו אבנר, חתן התנ"ך לבתי הספר הממלכתיים שעלה לשלב הגמר שיתקיים ביום העצמאות בבנייני האומה בירושלים.

 

בפתח קבלת הפנים בירך ראש הממשלה את בנו לשלום והסביר שלא ראה אותו כבר כמה ימים שכן הוא שוהה במחנה של משתתפי החידון. נתניהו סיפר שלאחרונה הוא קורא יותר ויותר בתנ"ך על בסיס שבועי, לעתים קרובות בהדרכתו של אבנר.  

 

לדברי נתניהו, לאחרונה קרא בספר הספרים על סיפור יוסף ואחיו וסיפורים נוספים מספר שופטים: "סיפורים נוראיים על המאבקים בין שבטי ישראל שכמעט הביאו לחידלון". בימים האחרונים, לפני יום השואה, קרא את נבואות הנחמה של ישעיהו: "זה סיפור ושפת החיים של עם ישראל. הכל בתנ"ך".

 

ראש הממשלה אמר למשתתפי החידון: "כל מי שהגיע לכאן הוא אלוף התנ"ך. אי-אפשר להגיע בלי שהשקעתם מעצמכם ונכנסתם לתוך סיפור עמכם. אנחנו בתוך תהליך של עידוד וחיזוק לימודי התנ"ך. זה רעיון שאנו מיישמים בתוך הארץ, ואני שמח שיש לו הדים גם בחו"ל. חשוב שתלמדו בתנ"ך ותהגו בו יומם ולילה. עלו והצליחו. המשיכו ללמוד גם אחרי החידון".

 

"אני אבנר, בן 15"

בפתח המפגש כל אחד מ-47 המתמודדים הציג את עצמו. נתניהו היה באווירה משועשעת, אבל כשהגיע תורו של אבנר, פתאום לבש ארשת פנים רצינית לקול צחוק הקהל. אבנר אמר "שהוא בן 15 מירושלים", וזכה למחיאות כפיים מכולם.

 

לאחר שהציגו את עצמם מספר מתחרים קולומביאנים, אמר נתניהו: "מה זה, כמה יהודים יש בקולומביה? כולם כאן".


משתתפי החידון בלשכת נתניהו (צילום: גיל יוחנן)

 

שוני מיצ'קיי מהונגריה הבטיח לנתניהו, בשם משתתפי החידון: "כאשר נחזור איש לארצו נהיה שגרירים נאמנים למדינת ישראל". הנער התייחס ליום השואה ואמר כי הכחשת השואה שמתפשטת בעולם מעוררת דאגה. "אני וחבריי נעשה כל אשר לאל ידינו כדי למגר את התופעה".

 

היסטוריה של תנ"ך

בנו של ראש הממשלה, אבנר, הוא תלמיד בית הספר ליד האוניברסיטה בירושלים, במגמת תיאטרון. הוא מנגן גיטרה,

אוהב כדורגל,

ונוהג ללמוד תנ"ך עם סבו בן ה-96, הסופר שמואל בן ארצי. הסב חינך דורות רבים של תלמידים כמורה לתנ"ך, ואף חיבר את ספר הלימוד הפופולרי למבחני חידון התנ"ך, "התנ"ך שעשועיי".

 

למשפחתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, מסורת ארוכה של השתתפות בחידוני התנ"ך. שלושת אחיה זכו בעבר במקומות מובילים בחידונים: אמציה בן ארצי היה סגן חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי, מתניה בן ארצי ניצח בחידון התנ"ך הארצי כשהיה בן 10, וחגי בן ארצי הוכתר לחתן חידון התנ"ך העולמי. גם שרה נתניהו עצמה נבחרה להשתתף בחידון התנ"ך של 1973, שבוטל בשל המלחמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגש בבית ראש הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים