שתף קטע נבחר

עצור בכיר נוסף מהולילנד; אולמרט ינחת הלילה

התפתחות משמעותית בפרשת השוחד הגדולה: אישיות בכירה נעצרה בחשד למעורבות בפרשה. בעקבות הפרסומים - ואחרי שהודיע כי יתייצב לחקירה אם יידרש לכך - החליט ראש הממשלה לשעבר לקצר את שהותו בחו"ל ולשוב ארצה

פרשת הולילנד מסתעפת: ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, החליט לקצר את שהותו באירופה ויחזור לארץ הלילה. במקביל, חלה היום (ד') התפתחות נוספת בחקירת הפרשה, כאשר מעורבים בכירים נוספים הגיעו לחקירה במשטרה. כבר בעבר נרמז כי מלבד שבעת העצורים בפרשה צפויים מעצרים ונחקרים נוספים, בין היתר של דמויות מרכזיות בירושלים.

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, הודיע כי אולמרט - ששהה בימים האחרונים באירופה - ישוב לארץ, למרות שהוא מכחיש כל קשר למעורבות בפרשת הולילנד. לדבריו, אולמרט "הצהיר באופן ברור כבר לפני שבוע כי יגיע לכל חקירה אם ידרש לכך".


בזמן החקירה, אולמרט צופה בסופר קלאסיקו הספרדי (צילום: אנחל מרטינס)

 

בהודעה שפרסם דן נכתב, כי "לאור הפרסומים בימים האחרונים שרק הולכים וגוברים לפיהם המשטרה מעוניינת לחקור את אולמרט לגבי מעורבותו כביכול בפרשת הולילנד, החליט אולמרט לקצר את נסיעתו.

כולנו כבר ראינו כיצד כותרות גדולות ונחרצות בתחילתה של חקירה משתנות מקצה לקצה לאחר זמן, כאשר העובדות האמיתיות מתחילות להתברר".

 

השבוע פורסם ב-ynet כי סניגורו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, שיגר מכתב לפרקליט מחוז ירושלים אלי אברבאנל, וביקש לתאם עמו את חקירת ראש הממשלה לשעבר. "כדי למנוע אי הבנה", כתב עו"ד זהר, "אבקש להודיעך כי עם שובו מחו"ל, יגיע מר אולמרט לכל חקירה אם יתבקש לכך, כפי שעשה פעמים רבות, הן כראש ממשלה והן לאחר מכן. אעריך אם תמצא לנכון לתאם איתי את הגעתו של מר אולמרט לחקירה, כפי שהיה נהוג בעבר".

  

אמש הוארך מעצרם של חמישה מבין ששת החשודים בפרשת השוחד שהוגדרה כפרשת השוחד הגדולה בתולדות המדינה. בעקבות הפרשה, היועץ המשפטי של עיריית ירושלים קיבל פנייה לעצור את המשך הבנייה בפרויקט הולילנד, והבטיח לבחון אותה בדחיפות. בעקבות פנייתו של סגן ראש העיר מטעם סיעת מרצ, יוסף (פפה) אללו, הודיע לו היועץ, עו"ד יוסי חביליו: "פניתי למנהל התכנון לקבל את כל הפרטים הרלוונטיים על מנת שאוכל לבחון את הנושא".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגיע לחקירה? אהוד אולמרט
צילום: טס שפלן / ג'יני
מומלצים