שתף קטע נבחר

המטרה: מיצוב ישראל כמרכז טכנולוגי ותיירותי

50 ביתנים של מדינות שונות יפארו את אקספו 2010, התערוכה הגדולה שתיפתח במאי בשנחאי שבסין ותימשך חצי שנה. איך נראה הביתן הישראלי, שבו הושקעו כ-23 מיליון שקל וכיצד מתכנן משרד החוץ לקנות את לבם של עשירי סין

בתחילת מאי תיפתח בשנחאי שבסין התערוכה הבינלאומית הגדולה אקספו 2010 הנחשבת ל"אולימפיאדה הכלכלית והתרבותית" העולמית. בתערוכה צפויים לעבור כ-70 מיליון מבקרים (93% מהם סינים) במשך ששת חודשי קיומה.

 

מעל ל-240 מדינות וארגונים משתתפים בתערוכה, וכ-50 מדינות הקימו ביתנים לאומיים נפרדים. באוקטובר 2007 קיבלה ממשלת ישראל החלטה להשתתף בתערוכה, וקבעה כי משרד החוץ יוביל את הפרויקט. תקציב הפרויקט הועמד על כ-40 מיליון שקל, מהם כ-23 מליון שקל הושקעו בהקמת הביתן הלאומי הישראלי.

 

היעדים העיקריים של ישראל בתערוכה העולמית היוקרתית הם מיצוב ישראל כמרכז עולמי של יזמות וטכנולוגיה, קידום שיתוף פעולה כלכלי, חיזוק הקשר בין ישראל וסין וקידום התיירות לישראל.

 

הביתן שתכנן האדריכל חיים דותן בשיתוף המעצב פרוספר עמיר ישתרע על מתחם של כ-2,000 מ"ר ויתנשא לגובה של 24 מטר יהיה מורכב משלושה חלקים: הגן, היכל האור והיכל החדשנות.

 

המהלך השיווקי של הביתן הישראלי נועד לסקרן את העשירון העליון הסיני, כך שהקשרים עם ישראל יהיו מבחינתם הצורך האמיתי שלהם לעבור ממצב של צורך למצב של ביזנס, אומר ל-ynet ד"ר יורם לבנון, מומחה לשיווק ומיתוג.

 

היום הלאומי של ביתן ישראל שיפתח במעמד שר האוצר, יובל שטייניץ, ובכירים במגזר העסקי, ייערך בשבוע הראשון של פתיחת התערוכה (6.5) ותתקיים בו סדרת אירועים כשבשיאה מופע של דוד ד'אור יחד עם להקת הורה ירושלים, בשילוב עם התזמורת הפילהרמונית של שנגחאי בניצוחו של רפי קדישזון.

 

מופעים נוספים שיתקיימו במהלך התערוכה: ריטה, ענבל פינטו - אויסטר, להקת שקטאק, ועוד. כמו כן יערכו בביתן סדרת מפגשים וכנסים כלכליים מסחריים בתחומים נבחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לראשונה - ביתן ישראלי באקספו
צילום: אבי חי
מומלצים