שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר: שוק הנדל"ן העולמי במגמת התאוששות
  244 משקיעים נתבקשו לדרג את מצב שוק הנדל"ן במדינות שונות. שניים מכל שלושה השיבו כי במשך 2010 יירשם שיפור משמעותי בתנאי השוק. אמריקה הלטינית דורגה כשוק המתעורר ביותר. ארה"ב והמזה"ת עדיין בתרדמת
  משקיעים ברחבי העולם משרטטים תמונה ורודה יותר של שוק הנדל"ן הגלובלי, ורבים משוכנעים כי במשך 2010 יירשם שיפור משמעותי בתנאי השוק. האופטימיות הזו משתקפת בתשובותיהם של שניים מכל שלושה משיבים שהשתתפו בסקר אמון המשקיעים העולמי של קוליירס אינטרנשיונל. הסקר נערך בקרב 244 משקיעים
  מוסדיים ופרטיים ברחבי העולם המחזיקים בתיק השקעות כולל בשווי 300 מיליארד דולר.

   

  רוב המשיבים מאמינים שהשווקים נמצאים עתה בתחתית או קרוב אליה. לפי מדד שעון הנדל"ן הגלובלי של קוליירס, 41% סבורים כי השוק נמצא בין השעות חמש לשש בבוקר; 12 בצהריים מסמלת את השיא ושש את התחתית. שש השעות שביניהן מסמלות מגמת עלייה (אחרי שש בבוקר, עד 12 בצהריים) או ירידה (אחרי 12 בצהריים, עד שש בבוקר).

   

  המשיבים סבורים כי אמריקה הלטינית נמצאת בשעה 8:30 וכי אוסטרליה וניו זילנד נמצאות בשעה 7:00. ארצות הברית ואסיה נמצאות לפי הנסקרים בשעה 6:00, בעוד המזה"ת, מזרח ומערב אירופה וקנדה קרובות לתחתית. משקיעים מסויימים, כדוגמת אלה בארצות הברית, אוסטרליה, קנדה, גרמניה ובריטניה, מעוניינים בעיקר בהשקעות בשווקים שלהם.

   

  "המשקיעים מאמינים שהשוק עומד להיכנס לתקופת התאוששות", אומר ג'יימי הורן, מנהל בכיר בקוליירס. "אך למרות התחזית החיובית, הם עדיין זהירים והביעו חששות", הגדול שבהם - נושא המימון. כמעט 90% סבורים שמימון יהיה קל יותר להשגה ב־12 החודשים הבאים, אך מאמינים כי עלותו תתייקר.

   

  משקיעים מאסיה, קנדה, אמריקה הלטינית ומערב אירופה הצביעו על שיפור בגישה למימון ב-2009, בעוד שמשקיעים במזה"ת דיווחו על זמינות קטנה יותר של מימון. הנתונים נמסרו על ידי קבוצת נת"מ המייצגת את קוליירס בישראל.

  פורסם לראשונה 18/04/2010 22:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים