שתף קטע נבחר

גולדמן זאקס: הטענות נגדנו - ממניעים פוליטיים

הבנק הודיע כי יערער נגד תביעת ההונאה שהגישה נגדו רשות נירות ערך האמריקנית, וטען כי נקט ב"פעולות ראויות"

גולדמן זאקס הודיע כי יערער על תביעת ההונאה בסך מיליארד דולר שהגישה נגדו רשות ני"ע האמריקנית (SEC), וטען כי הפעולות שבהן נקט היו "ראויות לגמרי".

 

 

ה"גרדיאן" מדווח שהבנק הדגיש כי הפסיד 90 מיליון דולר על העסקה שזכתה לשם Abacus, ולטענתו הלקוחות שלו הם משקיעים מקצועיים בעלי ניסיון רב בכלים הפיננסיים המורכבים שרכשו. הלקוחות המדוברים הם חברת IKB מגרמניה ו-ACA קפיטל מנג'מנט מארה"ב. 

 

ההצהרה האחרונה של הבנק פורסמה לפני הצגת תוצאות הרבעון הראשון השבוע, וצפויה להראות חלוקת בונוסים של 5 מיליארד דולר לעובדים. 

 

בהצהרה המפורטת מדגישים בבנק כי "בהתבסס על כל מה שלמדנו, אנו מאמינים שפעולות החברה היו ראויות לגמרי, ובכוונתינו לנקוט בכל הצעדים הדרושים להגן על החברה ועל המוניטין שלה על ידי חשיפת העובדות".

 

על פי הבנק, טענות הרשות ני"ע נובעות ממניעים פוליטיים, ועל כך מעיד התזמון שלה - התביעה נעשית בתקופה בה הנשיא ברק אובמה מנסה לכפות שינויים בחוק כדי לנקות את תעשיית הבנקאות האמריקנית.

 

רשות ני"ע בארה"ב הגישה ביום שישי תביעה כנגד גולדמן זאקס ואחד מסגני הנשיא שלה בגין הונאת משקיעים בכך שהשמיטה ודיווחה באופן לא מדוייק עובדות מהותיות בנוגע למוצר פיננסי שקשור למשכנתאות סאב-פריים. ה-SEC טוענת, כי גולדמן בנתה ושיווקה מוצר פיננסי ובמקביל הימרה נגדו.


פורסם לראשונה 19/04/2010 16:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים