שתף קטע נבחר

זירת הקניות

62 שנות עצמאות; 25 אלף בקבוקים; דגל אחד

בכל יום מושלכים בישראל מיליוני בקבוקים לאשפה. הם סותמים את המטמנות ומזהמים את הקרקע, המים והאוויר. הפתרון המתבקש הוא מיחזור של הפלסטיק. דגל שהוכן מ-25 אלף בקבוקים מזכיר לכולם כמה זה חשוב

לכל מי שנוסע בימים אלה בכביש החוף קשה להתעלם מהדגל הגדול שהוצב ליד מושב רשפון. גובהו 15 מטר, רוחבו 30 מטר, והוא מורכב מ-25 אלף בקבוקי משקה שנשזרו על חבלים ונצבעו בצבעי כחול לבן - כדי לקדם את המודעות לרעיון הירוק.

 

היוזמה להרכבת הדגל היא של המועצה האזורית חוף השרון וחברת איסוף הבקבוקים אסופתא. בסיוע כ-200 תלמידים מבתי הספר באזור, ומבית הספר "קשת" בירושלים, הורכב הדגל - שורה אחרי שורה - בעבודה שארכה כמעט שלושה ימים. התוצאה לפניכם:

 


(צילום: עידו ארז)

 

אגב, מארגני היוזמה הזמינו את נציג "ספר השיאים של גינס" בישראל, שיגיע בקרוב למדוד את הדגל ולהכריע האם הוא שובר באופן רשמי את השיא שהציבו מרכיבי דגל דומה במלזיה אשתקד. גובהו של הדגל המלזי היה 14 מטר ורוחבו 24 מטר.

 

אלי ברכה, ראש המועצה האזורית חוף השרון, ברך על היוזמה: "המועצה האזורית חוף השרון שמה לה למטרה לקדם את נושא איכות הסביבה ולהעלאת מודעות המחזור בארץ ובתחומה. פרויקט זה הוא הראשון בסדרה של יוזמות לקידום המטרה הזו".

 

ירון ברדוגו, מנכ"ל חברת "אסופתא", הוסיף: "מדי יום נזרקים לאשפה מיליוני בקבוקים ומיכלי משקה שונים, שיוצרים עומס על המטמנות ומזהמים את הקרקע, המים והאוויר. זהו נזק עצום ומיותר לסביבה. הדגל הזה נועד להעביר מסר לכל תושבי ישראל שאפשר לנהוג אחרת כדי להגן על הסביבה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקרוב: 25 אלף בקבוקים
צילום: עידו ארז
מרחוק: דגל אחד
צילום: עידו ארז
מומלצים