שתף קטע נבחר

חידון התנ"ך: אבנר נתניהו זכה במקום השלישי

בנו של ראש הממשלה כבר הוביל על חבריו, אך ענה חלקית על שאלת ראש הממשלה - אביו - וסיים כ"סגן שני". אור אשואל זכתה בתואר "כלת התנ"ך", ושר החינוך הכריז: "מחדשים את החידון למבוגרים"

אור אשואל (17) מכפר סבא היא כלת התנ"ך העולמי לנוער יהודי לשנת תש"ע. אשואל, תלמידת אולפנת בני עקיבא "אמנה" בעיר, גברה על 15 מתמודדים נוספים שהשתתפו היום בחידון השנתי המסורתי שנערך בתיאטרון ירושלים. שמעון, אביה של אור, היה סגן חתן התנ"ך לפני 27 שנים. אבנר, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע היום למקום ה-3 וזכה בתואר "הסגן השני".

 

נתניהו, שהיה השנה למתמודד המתוקשר ביותר וזכה במשך כמה שבועות להתעניינות ציבורית גבוהה, הגיע לגמר עם 45 הנקודות שצבר בשלב המוקדם. לכמה מתמודדים היה מספר נקודות גדול יותר ולכן אבנר לא היה תלוי בעצמו בלבד. לאחר שהשיב נכון על השאלה הראשונה על כל חלקיה, עלה לשלב הבא, שם נעשה יישור קו והתאפסו הנקודות.


כלת התנ"ך אור אשואל זוכה בפרס ובתשואות (צלם: מוקי שוורץ)

 

גם בשאלה השניה זכה למלוא הנקודות וכך זינק למקום הראשון יחד עם אור אשואל. דווקא שאלת ראש הממשלה – שנכתבה לאור הנסיבות על ידי מחבר השאלות בחידון עצמו, נריה פנחס - היא שהכשילה אותו, כשענה עליה נכון רק באופן חלקי. הקדימו אותו אשואל וסגנה, אלעד נחשון, שלאחר מכן התחרו ביניהם בשיטת "ראש בראש" על שני המקומות הראשונים.

 

חידוני התנ"ך למבוגרים חוזרים 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחר החידון: "מאוד התרגשתי יחד עם רעייתי על הבן שלנו. זה טבעי. ומאוד מאוד מאוד התרשמתי, התרשמתי עמוקות מההישגים של אור, של אלעד ושל כל שאר המתמודדים, שהם אלופי התנ"ך - אחד אחד". נתניהו ושר החינוך גדעון סער הכריזו על חידוש חידוני התנ"ך למבוגרים בחג החנוכה הקרוב, זאת כשלושים שנה לאחר שנפסקה המסורת.

 

חידון התנ"ך השנה – ה-47 במספר – נערך בסימן תחיית השפה העברית. יו"ר הנהלת החידון, קצין חינוך ראשי תא"ל אלי שרמייסטר, ציין את אפשרותם של ילדי ישראל ללמוד את ספר הספרים בשפת המקור ואמר כי "לתופעה זו אין אח ורע בתולדות העמים".

עוד הוסיף כי התנ"ך הוא "נכס צאן ברזל" גם עבור צה"ל, חייליו ומפקדיו. למתמודדים קרא: "ראו בישראל את ביתכם, לימדו עליה ולימדו אותה".

 

יו"ר חבר השופטים, הנשיא ושר החינוך לשעבר יצחק נבון, אמר: "אני נרגש מהמעמד הזה... העם היהודי יצר את התנ"ך אבל גם התנ"ך יצר את העם היהודי. בלעדיו לא היינו מה שאנו. לא היינו עם וספק אם היינו דת". הוא הדגיש כי ספר זה "אינו נכס של חוג אחד בלבד בשום פנים ואופן, אלא של כל העם בישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגש משפחתי בחידון התנ"ך
צילום: מוקי שוורץ
שר החינוך, על רקע המתמודדים
צילום: מוקי שוורץ
מומלצים