שתף קטע נבחר

צה"ל: מתנחלים מיצהר היכו חייל ורגמו באבנים

חיילים ניסו למנוע ממתנחלים להתקרב לכפר פלסטיני, וספגו אבנים ומכות. צה"ל: "אלימות כלפי חיילים היא חציית גבול בלתי נסבלת, במיוחד ביום חגה של ישראל". המתנחלים: חייל ירה באוויר בלי סיבה. מוקדם יותר רגמו מתנחלים מכונית ובה זוג פלסטיני שהגיע להתבודד בחוות גלעד

מתנחלים מיצהר היכו הערב (יום ג') חייל ופצעו אותו באורח קל. בצה"ל טוענים כי המתנחלים גם יידו אבנים וניקבו צמיגים של רכב צבאי. כל זה קרה לאחר שהכוח הציג בפניהם צו שטח צבאי סגור על מנת למנוע מהם להגיע לכפר הפלסטיני מדמא, שמדרום לשכם. במקום פרץ עימות, במהלכו תקפו המתנחלים את החיילים.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "אלימות והרמת ידיים כלפי חיילים היא חציית גבול בלתי נסבלת, במיוחד ביום חגה של ישראל, יום העצמאות. התנהלות בלתי נסבלת וחריגה זו תטופל על פי חוק ובנחישות הראויה".  


בני זוג פלסטינים הגיעו להתבודד בחוות גלעד. כך זה נגמר

 

דובר משטרת מחוז ש"י מסר כי נער אחד נעצר לאחר שנראה מנקב צמיג של רכב צבאי בעימות ביצהר. הוא הועבר לחקירה במשטרת מרחב שומרון. 

 

בהתנחלות יצהר טענו מנגד כי הדיווח של צה"ל והמשטרה מסולף. הם טוענים כי חיילים גירשו ללא סיבה קבוצה של מטיילים שהגיעו לאזור. עוד טענו כי אחד החיילים אף ירה אש חיה באוויר מבלי שנשקפה לו סכנה. "אנו לא מבינים מדוע מח"ט שומרון מתעקש להבעיר את הגזרה תוך שהוא אוסר על כניסה לאזורים אליהם אין סיבה להיכנס. אנו מקווים שצה"ל יחזור ויעסוק בנושאים עליהם הוא אמון, העיקרי שבהם הוא הגנה על ביטחון חיי יהודים בישראל".  

 

מוקדם יותר דווח על אירוע אלים נוסף, הפעם בחוות גלעד שבשומרון, שם ניתצו שמשות וניקבו צמיגים של מכונית ובה צעיר וצעירה פלסטינים, שנכנסו בשוגג דרך השער הצפוני של היישוב, כשחיפשו מקום להתבודד. המתנחלים הבחינו בצעיר הפלסטיני מחוץ למכוניתו וחשדו כי הוא מנסה לגנוב סוסים שבמקום, בטרם גרמו נזק למכונית. קצין הביטחון של החווה הזעיק חיילים למקום, שביררו את נסיבות האירוע, הפרידו בין הנצים ואפשרו לשני הפלסטינים לצאת מהמקום, ללא פגע.

 

ארגון רבנים לזכויות אדם הזהיר בעקבות אירועי יצהר מפני ניסיון של המתנחלים לגבות "תג מחיר" בעקבות העימות עם החיילים. הארגון תובע מהצבא להעניק הגנה מיידית לכפרים הפלסטיניים. 

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימותים בגדה. ארכיון
צילום: AP
מומלצים