שתף קטע נבחר

היום תימסר גרסת שולה זקן לפרשת הולילנד

עו"ד מיכה פטמן, פרקליטה של מי שהיתה ראש לשכתו של אהוד אולמרט שב מארה"ב, לאחר שהעביר לה הצעה להעיד נגד אולמרט. היום ימסור את גרסתה

מה הולידו המגעים עם שולה זקן בפרשת הולילנד? שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שהתה בחו"ל ביום העצמאות הזה, אך המגעים בין פרקליטה, עו"ד מיכה פטמן, לפרקליטות ולמשטרה, נמשכו כל העת. היום (ד') ימסור עו"ד פטמן התייחסות ראשונה בפני עיתונאים לגבי מעורבותה לכאורה של זקן בפרשת הולילנד ולאפשרות שתעיד נגד אהוד אולמרט ואולי תשמש עדת מדינה.

 

ביום ראשון האחרון חזר עו"ד פטמן לארץ, לאחר ששהה בארה"ב עם זקן. הפרקליט, כך דווח ב-ynet, העביר לשולה זקן הצעה מגורמים בכירים במערכת אכיפת החוק לגבי הסכמה להעיד נגד אולמרט בפרשת הולילנד ואולי אף לשמש כעדת מדינה נגדו בפרשות האחרות.


"מפלצת בטון" במרכזה של חקירה מסועפת (צילום: רויטרס)

 

גורם בכיר במערכת אכיפת החוק אמר ל-ynet: "אין ספק שאם זקן תסכים להעיד נגד אולמרט ואף לשמש כעדת מדינה נגדו, הדבר יסגור הרבה קצוות בפרשת הולילנד ובפרשות האחרות. עם זאת, צריך לזכור שזקן היתה ועדיין, במשך שנים רבות, אשת אמונו של אולמרט, ולשכנע אותה לעשות דבר כזה זה לא פשוט".

 

בימים הקרובים אמור להיחקר גם אולמרט עצמו בפרשת הולילנד. החוקרים יעמתו את אולמרט עם דברים שמסר עד המדינה למשטרה ולפרקליטות, על כך שהוא קיבל שוחד. כמו כן, ייאלץ אולמרט להתמודד עם מסמכים נוספים שנמצאים בידי החוקרים. במהלך החקירה ישקלו האם להביא את ראש הממשלה לשעבר בפני שופט כדי לעצור אותו, אולם לפי שעה מסתמן שהוא ישוחרר למעצר בית או בתנאים מגבילים אחרים.

 

המשטרה תסכים כנראה לשחרר היום למעצר בית את הלל צ'רני, אביגדור קלנר ואורי שטרית, בתנאים מגבילים עם צו עיכוב יציאה מהארץ. במערכת אכיפת החוק ממשיכים להיערך לקראת חקירות ומעצרים נוספים בפרשה, שהוקפאו בעקבות יום הזכרון ויום העצמאות. במהלך השבוע צפויים להיעצר גורמים נוספים המעורבים בפרשה. 

פורסם לראשונה 20/04/2010 23:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרסתה של שולה זקן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים