שתף קטע נבחר

מי הבא בתור? "טוטו עצורים" בעיריית ירושלים

"השמות והשמועות לא מפסיקים לרוץ. אנשים לחוצים חבל על הזמן, גם אלה שאין להם ממה", אומרים במסדרונות בניין העירייה הגועשת סביב פרשת הולילנד

בורסת השמות בעיריית ירושלים: מי יהיה העצור הבא? לאחר ששני ראשי העיר הקודמים, אהוד אולמרט ואורי לופוליאנסקי, נחשדו בקבלת שוחד בפרשת הולילנד - ובכירים נוספים נלקחו לחקירות - שוררת אווירת מתח במסדרונות בנייני העירייה בכיכר ספרא. נראה העובדים מצאו דרך "להפיג את המתחים" - טוטו השמות של העצורים הבאים.

 

"הבוקר כשהגעתי למשרד, ניגש אלי מישהו מהחרדים ואמר לי: 'הגעת? אז אתה לא עצור'", סיפר ל-ynet מאיר תורג'מן, יו"ר האופוזיציה בעירייה. "האווירה פה מאוד מאוד לא טובה. אני יודע שיש הרבה אנשים עם כאבי בטן מרוב פחד - לא יודעים מי הבא שידפקו לו על הדלת. אין חדש תחת השמש באשר לשמות המעורבים בפרשה, השמות הסתובבו כל השנים וגם עכשיו. לצערי המיעוט הזה מכתים את העירייה כולה, וחבל שכך. אני כחבר מועצת העיר פשוט מתבייש".

  

גורם מקצועי אחר בעירייה סיפר כי הדי הפרשה מגיעים גם לאלו שלא חטאו כלל. "השמות והשמועות לא מפסיקים לרוץ. אנשים לחוצים חבל על הזמן, גם אלה שאין להם ממה. הם פוחדים שאולי פעם הם אמרו איזה מילה למישהו, ועכשיו גם הם בעסק בעל כורחם. הסיפור חרג מכל פרופורציה".

 

ד"ר מאיר מרגלית, חבר מועצת העיר מטעם מרצ, אומר שהוא כל הזמן נשאל בנושא במסדרונות - "כי אנשים מניחים שאני יודע דברים שהם לא יודעים. כל אחד זורק משהו". לדבריו, "עד החג בהחלט הייתה פה אווירת נכאים. יש כאלו שאמרו 'לאן עוד נגיע ומה יהיה איתנו', ויש אחרים שאומרים 'יש אלוהים' ו'טחנות הצדק טוחנות לאט'".

 

רבים מהשמות שהתגלגלו במסדרונות בימים האחרונים כבעלי פוטנציאל גבוה להילקח לחקירה, אכן התגלו בדיעבד כנכונים. השם ה'חם' שהיה שגור הבוקר בפיהם של אנשי העירייה, הוא של סגן ראש עיר לשעבר. "כל העולם מדבר על זה. כגודל האדם כך גודל השמועה", סיפרו ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחם העירייה. "כל אחד זורק משהו"
צילום: רון פלד
אולמרט. ראש עיר חשוד 1
צילום: ירון ברנר
לופוליאנסקי. ראש עיר חשוד 2
צילום: חיים צח
מומלצים