שתף קטע נבחר

יחימוביץ' תוקפת את ברק: שוקלת להתמודד ליו"ר

הח"כית מהעבודה תקפה בחריפות את התנהלותו הפוליטית של יו"ר מפלגתה, ולא חסכה ביקורת גם מאורחות חייו: "קשה לציבור לקבל שאדם שאמור לייצג אותו חי באופן מנקר עיניים". עוד אמרה כי יש אופציה שתתמודד על ראשות העבודה

האם היא תלך ראש בראש מול אהוד ברק? ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה כי תשקול את האפשרות להתמודד על ראשות מפלגת העבודה לקראת הבחירות הבאות. "לפני כמה חודשים הייתי אומרת שזה לא עומד על הפרק בסיבוב הזה, אבל בחודשים האחרונים אני מתחילה לחשוב שלא צריך לפסול את התסריט הזה. יש אופציה שבנסיבות ובתסריט מסוימים אתמודד על ראשות העבודה", אמרה בראיון בתוכנית "סטטוס" לקרנית גולדווסר ודליה נוימן בערוץ Hot3 בכבלים.

 

יחימוביץ' הסבירה את השינוי בעמדותיה ואמרה כי זה נובע מ"סוג של התעוררות אידיאולוגית שחייבים לתת לה מענה".

 

"מפלגה היא לא ערך", הוסיפה, "אלא כלי למימוש השקפת עולם. הדבר הטוב ביותר שאפשר להציע לאנשים שבוחרים בך הוא להיות נאמן למה שהבטחת להם.

כחברת כנסת, אני מקפידה לעשות את זה ועובדת בשבילם ללא הרף. צריך גם לייצג סוג של השקפת עולם שאותה מפלגה אמורה להוביל".

 

יחימוביץ' ניצלה את הבמה גם כדי לתקוף בחריפות את יו"ר מפלגתה, אהוד ברק. "אין ספק שמפלגת העבודה מתנהלת באופן שגוי. יש לי ביקורת קשה על ברק. ראשית, הנכונות לשבת בכל ממשלה באשר היא, בלי לחשוב צעד אחד קדימה ומה הלאה. שנית, הנכונות לשתף פעולה עם מדיניות שהיא זרה לחלוטין לערכים שלנו, ושלישית, האחריות שלו לפגיעה קשה מאוד בדמוקרטיה המפלגתית".

 

בהמשך, מתחה ביקורת נוקבת גם על התנהלותו האישית של ברק, ובין היתר התייחסה למגוריו בפרויקט יוקרתי בצפון תל-אביב.

"הוא לא יעזוב את הקואליציה בשום מקרה ובשום תסריט - כי זה נכון בשבילו באופן פרסונאלי. אין שום סיכוי שתסריט הזוי ככל שיהיה יגרום לו להוביל את מפלגת העבודה החוצה. גם אורח החיים שלו אינו פעוט בעיניי. הוא מוגזם, מופרז וראוותני, וקשה מאוד לציבור לקבל שאדם שאמור לייצג אותו ולהבין ללבו חי באופן כל כך בזבזני ומנקר עיניים".

 

התוכנית המלאה תשודר ביום חמישי הבא

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שלי יחימוביץ'. הכרזת מלחמה על ברק?
צילום: ירון ברנר
ברק ויחימוביץ'. תמונות מן העבר?
צילום: ירון ברנר
מומלצים