שתף קטע נבחר

החוק להגבלת שכר הבכירים: כץ מציע עסקה

ח"כ חיים כץ, שותפה של ח"כ שלי יחימוביץ' בהצעת החוק להגבלת שכר הבכירים, מציע שנתניהו יתמוך בהעברת החוק בוועדת השרים לחקיקה ובקריאה הטרומית במליאה, ולאחר מכן הליכי החקיקה יוקפאו עד לאחר שיוגשו מסקנות הוועדה המקצועית שהוא מבקש להקים לבדיקת הסוגייה

ח"כ חיים כץ (ליכוד), שותפה של ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) בהצעת החוק להגבלת שכר הבכירים, הודיע בצהרים (א') על כוונתו להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, עוד היום להציע לו עסקה לקידום הצעת החוק שלהם.

 

 

כץ מציע שנתניהו יתמוך בהעברת החוק בוועדת השרים לחקיקה המתכנסת היום, ובקריאה הטרומית במליאת הכנסת, ולאחר מכן הליכי החקיקה יוקפאו עד לאחר שיוגשו מסקנות הוועדה המקצועית שהוא מבקש להקים לבדיקה לעומק של סוגיית שכר הבכירים.

 

יחימוביץ' טרם הגיבה על הצעת כץ. בינתיים היא מברכת את ראש הממשלה על כך ש"לראשונה הוא גילה היום את בעיית שכר הבכירים השערורייתי ואף הרחיק לכת והודיע כי יחוקק חוק ממשלתי בעניין". כץ הצטרף לברכה בשמחה.

 

עם זאת הבהירה יחימוביץ כי "יש לוודא שמלחמת החרמה שנתניהו הכריז היום על הצעת החוק הפרטית שלה ושל כץ "איננה ניסיון לטרפד את כל המהלך בעניין".

 

לפי שעה ציינו יחימוביץ וכץ, בטרם כינוסה של ועדת השרים לחקיקה, כי הם נערכים להצבעה, אם תהיה, ולהערכתם רוב השרים חברי הוועדה תומכים בהצעת החוק שלהם.

 

ככל הנראה, נתניהו, לא יאפשר להצביע היום בחוק לקיצוץ שכר הבכירים במשק בוועדת השרים לחקיקה. ראש הממשלה אמר בישיבת שרי הליכוד: "כמובן שכבר היום יש מגבלות רבות על שכר בכירים בחברות הממשלתיות. באשר לשכר בכירים בסקטור הפרטי, אני מוכן לבדוק פתרונות שונים לבעיה. אבל צריך ללמוד את הנושא לעומק. אנחנו פועלים היום בעולם כלכלי גלובלי, וקודם כל צריך לבדוק אלו פתרונות מוצלחים כבר קיימים לבעיה הזאת במקומות נוספים בעולם הנאור.

 

"צריך לפתור את בעיית שכר הבכירים, מבלי שהפתרון הזה יגרום למשק הישראלי בעיות אחרות. האחריות הכוללת לכלכלת ישראל היא שלי, ולכן אני מתכוון לבקש משר המשפטים לבחון את האפשרות לגבש הצעת חוק ממשלתית בעניין הזה. אני חושב שזה לא יהיה נכון להסתמך על הצעות חוק פרטיות. זה ייתן לנו זמן ללמוד את הנושא ביסודיות ויאפשר לנו לגבש פתרון שלא יפגע בכלכלה ולא יגרום למשקיעים לצאת מכאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בישיבת הממשלה, היום
צילום: AFP
מומלצים