שתף קטע נבחר

שולה זקן לשבוע מעצר: "העבירה שוחד לאולמרט"

בבקשה להאריך בשבוע את מעצר ראש לשכת רה"מ לשעבר בגין חלקה בפרשת הולילנד, חשפה המשטרה לראשונה גם את החשדות החמורים נגד אולמרט. היא עצמה חשודה שקידמה שלא כדין את פרויקט הנדל"ן, קיבלה שוחד, ודאגה להסוואת המהלכים

מי שתישאר במעצר היא מנהלת הלשכה, אבל כעת בפעם הראשונה חושפת המשטרה גם את החשדות החמורים נגד ראש הממשלה לשעבר: בית משפט השלום בראשון-לציון האריך הערב (יום ב') בשבעה ימים את מעצרה של שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, בחשד לקבלת שוחד ותיווך בהעברתו.

 

בדיון בהארכת מעצרה הסביר נציג המשטרה עד כמה מרכזי היה חלקה בפרשת הולילנד: "על פיה יישק דבר", אמר, "היא הייתה צומת מרכזי בהעברת השוחד מהיזמים לשר התמ"ת", כשהכוונה היא לאולמרט עצמו (לצפייה במסמך בקשת המשטרה להארכת המעצר לחצו כאן).

 

נחיתה קשה לשולה זקן - הסיקור המלא ב-ynet:

 

בבקשת המעצר הסביר נציג המשטרה, רב-פקד ליאור רייס, כי זקן חשודה בקבלת שוחד, תיווך לשוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע והלבנת הון. לפי החוקרים, לאורך השנים היא קיבלה שוחד בכסף ובשווי כסף עבורה ועבור אחרים. על פי החשד, חלק מהשוחד היה בדמות נכסים שקיבלה בהנחה. הוא ניתן לה לכאורה לשם סיוע בקידום פרויקט הולילנד, קידום האינטרסים של חברת "הזרע" ופרויקטים נוספים.


שולה זקן בבית המשפט. "אמרה ליזמים לפעול במסווה" (צילום: דודו אזולאי)

 

בבקשתה כתבה המשטרה על זקן כי "על פיה יישק דבר". לטענת המשטרה, "היא העבירה שוחד, קשרה קשר משולש, ואמרה ליזמים לפעול במסווה ולפעול דרך אחר, עורך-דין, שהיה עצור בפרשה". השופט, אברהם היימן, כתב

בהחלטתו להאריך את מעצרה כי חלה התפתחות משמעותית בחקירה: "המקרה שלפניי סבוך ומורכב ביותר, וחשש השיבוש גבר לאחר חקירתה של החשודה היום".

 

על פי החשד, פעילותה של זקן הובילה בין השאר להרחבת פרויקט הולילנד ולהגדלת ההכנסות ליזמים באופן ניכר. היא חשודה שסייעה ליזמי "מפלצת הנדל"ן", כפי שכונה הפרויקט על-ידי בית המשפט, לשנות את ייעוד הקרקע ממלונאות למגורים. זכויות הבנייה גדלו במיזם באופן משמעותי, וכך גם מספר יחידות הדיור. זקן חשודה גם ששיבשה את חקירת המשטרה בנושא.

 

במהלך הדיון טען עורך דינה של זקן, מיכה פטמן, כי אין לה כיום שום חזית עם אולמרט, ולכן היא אינה יכולה לשבש את החקירה. הוא טען כי הדבר היחיד שקושר אותה לפרשה היא העדות של אותו עד מדינה שנפגש עמה ועם אולמרט, ועדות לכך נמצאה ביומניה, שנתפסו על-ידי המשטרה בחקירת הפרשות הקודמות שבהן היא נאשמת. הוא הדגיש כי זקן הייתה חופשייה שלושה שבועות מבלי לשבש את החקירה: "אולמרט לא יודע את גירסתה עד עכשיו, היא הקפידה לשמור על כך".

 

מעצר בדרך לביקורת הדרכונים

זקן נעצרה בצהריים עם נחיתתה בנמל התעופה בן גוריון, מטיסת אל על 006 הישירה מלוס אנג'לס. דבורה קניץ, אחת הנוסעות בטיסה הארוכה של זקן מארצות הברית לישראל, סיפרה ל-ynet כי "לפני הנחיתה היא נעמדה ליד השירותים והתאפרה, ונראתה לחוצה במהלך הטיסה".

 

שולה זקן קיבלה אישור מיוחד מהפרקליטות לצאת מהארץ למרות המשפט המתנהל נגד אהוד אולמרט, ואף האריכה את שהותה בחו"ל לאחר שהתפוצצה פרשת הולילנד. היום הגיעה לקיצה החופשה בת השלושה שבועות, והיא שבה לארץ. חוקרי המשטרה עצרו אותה בצאתה מהמטוס, עוד לפני שהספיקה לעבור בביקורת הדרכונים, והעבירו אותה לחקירה בלוד.


זקן מובאת ברכב המשטרתי ממשרדי יאח"ה (צילום: דודו אזולאי)

 

בעקבות מעצרה בנמל התעופה בן גוריון, הפנו מקורביה של זקן ביקורת חריפה כלפי המשטרה ומערכת אכיפת החוק. "זה פשוט ביזיון. מתייחסים אל זקן כאילו היתה רוצחת או אנסת ומתייחסים אליה כאל אחרונת העבריינים. לא יכלו לתת לה להגיע הביתה, לשים את המזוודה, להתקלח אחרי טיסה ארוכה ואז להזמין אותה לחקירה?" שאלו המקורבים בשיחה עם ynet.

 

במשטרה מאמינים שחקירתה של זקן חשובה מאוד לצורך השלמת החקירה הסבוכה כולה,

סביב פרשת השחיתות והנדל"ן שכבר הוגדרה כאחת החמורות בתולדות המדינה. זקן יודעת על חקירתה הצפויה זה שבוע, שכן חוקרי יאח"ה ביקרו בביתה, והשאירו לה זימון. בשבועות האחרונים נפוצו כמה פרסומים בדבר מגעים לגייסה כעדת מדינה בפרשה, אולם הדבר הוכחש בתוקף.

 

בשבוע שעבר התראיינה זקן ל-ynet מלוס אנג'לס, וטענה בתוקף: "לא ברחתי. אני לא אעזוב את הארץ בחיים. נולדתי במדינה הזו ואני גם אמות בה. תכננתי מראש חופשה בחו"ל וקיבלתי אישור מבית המשפט לא להגיע לדיון בענייני, ולכן הארכתי את החופשה ללא שום קשר לפרשת הולילנד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשודה בשישה סעיפים. זקן בבית המשפט
צילום: דודו אזולאי
פרויקט הולילנד במרכז. "זקן הובילה להרחבה"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים