שתף קטע נבחר

עיריית ירושלים: בנו דירות לסטודנטים ולא וילות

בעקבות פנייתו של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לשר השיכון אריאל אטיאס, הוקפא המכרז לבניית 53 וילות בקרית היובל ולעירייה ניתנה שהות לקדם תוכנית חדשה שתאפשר הקמת כ-300 יח"ד לצעירים על אותו השטח

עיריית ירושלים תגיש תוכנית חדשה לבניית מאות יחידות דיור חדשות במורדות קרית יובל, במקום התוכנית הקיימת של מינהל מקרקעי ישראל לבניית 53 וילות. כך החליט בית המשפט המחוזי בדיון שהתקיים ביום חמישי האחרון. השופטת נאווה בן אור החליטה להקפיא את המכרז ב-60 יום, כדי לאפשר לעיריית ירושלים להכין תוכנית חלופית למתחם, הכוללת פינוי-בינוי והתחדשות עירונית לשיכוני אולסונגר.

 

לפני כשבועיים פנה ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, במכתב לשר השיכון אריאל אטיאס, בבקשה להקפיא את הליכי המכרז לבניית 53 וילות ולאפשר לעירייה לקדם תוכנית חדשה שתאפשר הקמת כ-300 יח"ד לצעירים על אותו השטח.

 

התוכנית המוצעת תנוהל בשיתוף מלא של תושבי השכונה והמינהל הקהילתי מתוך מטרה למשוך אוכלוסייה צעירה לשכונה, ולאפשר רכישת דירות במחירים ברי השגה.

 

ברקת ציין במכתבו, כי "באמצעות ניצול יעיל של השטח, ניתן לאפשר בנייה בהיקף של כ-300 יח"ד, דבר שיגדיל פי שישה את מספר יחידות הדיור המתכוננות כיום במקום".

 

בנוסף, מבקשת העירייה לקדם תוכנית חדשה באזור שתתבסס על קודמתה, ותכלול כ-25 דונמים ושטחים נוספים בסביבה, דבר שיאפשר תוספת של מאות יחידות דיור נוספות, ותאפשר לתושבים ולצעירים לקנות דירות באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת: ניצול יעיל של השטח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים