שתף קטע נבחר

ישראל למצרים: אנחנו אויב? זה חמור

שר החוץ המצרי נשאל בלבנון על ישראל וטען ש"איננו מעבירים מסר ממדינות אויב". ל-ynet נודע כי השגריר בקהיר העביר מחאה רשמית וביקש הבהרות. המצרים: הדברים הוצאו מהקשרם

המדיניות התקיפה של שר החוץ ליברמן נמשכת גם בימים שבהם נראה שהמתיחות באזור גוברת. ל-ynet נודע ששגריר ישראל בקהיר, יצחק לבנון, העביר את מחאת ישראל על דבריו של שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט, שהגדיר את ישראל כ"מדינת אויב" בעת ביקור בלבנון.

 

במהלך דברים שאמר לעיתונאים בביירות, השר המצרי נשאל האם הוא הגיע כדי להעביר מסרים מזהירים מישראל ללבנון. אבו אל-רייט הכחיש ואמר כי לא בא להעביר מסרים "למדינה ערבית אחות מצידו של האויב. לא באתי להעביר ללבנון מסרי אזהרה". הוא הדגיש כי מצרים תעמוד לצדן של סוריה ולבנון אם יותקפו.

 

הצהרה זו זכתה לכותרות בשורה של עיתונים ערביים ובהם "א-שרק אל-אווסט" ו-"אל-חיאת" הלונדוניים, "אל-מדינה" הסעודי, "א-ראי" הכוויתי ועוד. בעיתונות המצרית הוצנעה התבטאות זו.

 

השגריר בקהיר לא היה יכול לפגוש את שר החוץ המצרי או שר בכיר אחר, מכיוון שהם שוהים בחו"ל. עקב כך, הוא נועד עם ראש מחלקת ישראל במשרד החוץ במצרים, והבהיר לו שישראל רואה בחומרה את הדברים. השגריר לבנון הביע את המחאה הרשמית של ירושלים, תוך שהוא מבקש הבהרות.

 

בירושלים אמרו שהמצרים ביקשו להבהיר וטענו ש"מדובר באי הבנת דבריו של שר החוץ, אשר

 התכוון שאינו יכול להעביר מסר מישראל ללבנון שרואה בישראל מדינת אויב".

 

מקורות מצריים מסרו ל-ynet, כי דבריו של של אבו אל-רייט "הוצאו מהקשרם". לדבריהם, "שר החוץ הוא דיפלומט ותיק, שביקר בישראל פעמים רבות וברור שאין הוא רואה בישראל מדינת אויב. קחו לדוגמה את אינספור המגעים שמצרים מנהלת לאחרונה באמצעות משרד החוץ שלה עם ישראל, לאחר ששורת ישראלים נתפסו בשטחה. המציאות היא אחרת והיא מעידה על האמת. דבריו הוצאו מהקשרם ואין להבינם אחרת".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. לא מבליגים
צילום: גיל יוחנן
אבו אל-רייט. הוצא מהקשרו?
צילום: AFP
מומלצים