שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוני וג'וני, זוגיות גאה במשך 44 שנה

  הם הכירו בתל אביב, בימים שלפני המדינה. רוני עוד לא היה בן 17, ג'וני היה בן 39. אחת לשבוע היו פותחים את ביתם לחברים, עם ארוחות ומסיבות ריקודים. הם גם הרבו לטייל בג'יפ שלהם, ולמרבה המזל, היו מצוידים במצלמה

  מבטיהם הצטלבו בקולנוע "גן רינה" בתל אביב, למחרת בערב נפגשו שוב ב"שטריך", קטע הטיילת מול מלון דן, והתחילו לצעוד לכיוון יפו. רוני טל עוד לא היה בן 17, ואילו ג'וני נבנצל היה בן 39. מאותו יום ובמשך 44 שנה, עד יום מותו של ג'וני, הם לא נפרדו.


   

  רוני נולד בירושלים, את ילדותו עבר ברחובות, נתניה, כפר סבא וזיכרון, עד הגעתו לתל אביב בשנות נעוריו המאוחרות, שם הוא חי עד היום. הוא אוהב בעלי חיים, עבד במכון הזואולוגי בתל אביב ובגן הזואולוגי חיפה ובהמשך פתח חנות לבעלי חיים באלנבי ואחר כך באבן גבירול. היום הוא עוסק בתחום הטיפולי, רייקי ומסאז'ים. בשש השנים האחרונות הוא מתנדב באגודה, בוועד למלחמה באיידס וב"בלה דואגת".

   

  ג'וני היה עיתונאי בתחילת דרכו באתיופיה, רב סרן בצבא הבריטי, עבר את מלחמת העולם השנייה באפריקה ובמזרח הרחוק. עם הקמת המדינה התנדב לצה"ל והיה מפקד כלא-4 בצריפין. עם סיום שירותו הצבאי עבר לשירות בתי הסוהר, אחר כך היה פקח ביטחון באל על וסיים בסוכנות היהודית כמפקח במחלקת התחבורה.

   

  הבית של ג'וני ורוני היה אחת לשבוע בית פתוח לחברים, עם ארוחות, מסיבות, ריקודים.

   

  רוני מספר: "היה לנו ג'יפ (דבר שהיה נדיר בזמנים ההם), שאיתו חרשנו את הארץ לאורכה ולרוחבה. נסענו גם לחו"בכל הזדמנות - הולנד, בלגיה, צרפת, אנגליה, איטליה, יוון, תורכיה, ספרד ועוד. אהבת חיי היא כמובן ג'וני, ובהמשך הקשר היתה לנו הסכמה שבשתיקה לפלרטוטים מהצד. בשנותיו האחרונות ג'וני היה חולה, והקשר לווה בתמיכה נפשית ועזרה בתפקוד היומיומי".

   

  לדברי רוני, גם עכשיו, בערוב ימיו, הוא נהנה מהחיים: "אני חי חיים מלאים, כאילו הייתי בן 17, זה מתבטא ביציאות, אירועים, עשייה ועבודה מספקת בתחום הטיפולי. וכמובן - שמירה על חוש הומור".

   

  רוני הוא ההפך הגמור מהדימוי הרווח של הומוסקסואל בודד ומבוגר. הוא מלא חיוניות, יופי פנימי וחיצוני, עסוק מאוד, פורה ומפרה את סביבתו, חי חיים חברתיים ומיניים מלאים, מספקים ועשירים. בהתבוננות בצילומיהם של רוני וג'וני ניכרת חדשנות הקשר לזמנם. מדובר בזוגיות הומוסקסואלית עוד בתקופה של טרום קום המדינה.

   

  מצלמתו של ג'וני מעידה על כישוריו כצלם ואמן מוחמץ, שידע לתפוס קומפוזיציות ורגעי חיים מיוחדים במצלמתו ותיעד את הזוגיות הבוהמית-אוונגרדית זו, הרוב בשחור-לבן ובשנים היותר מתקדמות גם בצבע. קבלו פסיפס של חיים, זוגיות גאה. 

   


      


    


   


   


   
   


   


   


   


    


   


    


   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים