שתף קטע נבחר

פשיטה על יצהר: נעצרו שבעה מתנחלים

העצורים, בהם שלושה נערים, היו מבוקשים לחקירה, בין היתר על מכתבי הסתה באינטרנט. משום שלא התייצבו במשטרה הוחלט לפשוט לפנות בוקר על ההתנחלות בסיוע מג"ב וצה"ל. דובר יצהר שנחקר: "יש דרך לעצור, לא חייבים באישון ליל"

המשטרה, מג"ב וכוחות צה"ל פשטו לפנות בוקר (יום ה') על ההתנחלות יצהר ועצרו שבעה תושבים, בהם שלושה נערים. במשטרה טוענים כי השבעה נעצרו משום שלא התייצבו לחקירה.

 

העצורים חשודים בין היתר בהפרות סדר. הם נחקרו במשטרה אריאל ושוחררו. אחד מהם חשוד שהפיץ מספר פעמים מכתבי הסתה באינטרנט. מנגד טוענים ביצהר כי המשטרה מפעילה "תג מחיר" משלה, ולטענתם שוטרים הוצבו השבוע דרך קבע בכניסה להתנחלות וחילקו דו"חות על בעיות קלות במכוניות, כמו היעדר מטפה כיבוי.

 

דובר ההתנחלות, אברהם בנימין, שאף הוא נחקר במהלך הפשיטה, אמר ל-ynet, כי סמוך לשעה 4 וחצי לפנות בוקר הגיעו כוחות הביטחון, שלפו אותו מהמיטה, משום שלטענתם לא הגיב לשלושה מכתבי זימון שנשלחו לו בדואר: "זו התנכלות של המשטרה, לא היו מכתבים שנשלחו אלי, יש דרך לעצור בן אדם, ולא חייבים לעשות את זה באישון ליל". 

 

בשבוע שעבר דיווח צה"ל כי מתנחלים מיצהר היכו חייל ופצעו אותו באורח קל. בצה"ל טוענים כי המתנחלים גם יידו אבנים וניקבו צמיגים של רכב צבאי. כל זה קרה לאחר שהכוח הציג בפניהם צו שטח צבאי סגור על מנת למנוע מהם להגיע לכפר הפלסטיני מדמא, שמדרום לשכם. במקום פרץ עימות, במהלכו תקפו המתנחלים את החיילים.

  

מדובר צה"ל נמסר כי "אלימות והרמת ידיים כלפי חיילים היא חציית גבול בלתי נסבלת, במיוחד ביום חגה של ישראל, יום העצמאות. התנהלות בלתי נסבלת וחריגה זו תטופל על פי חוק ובנחישות הראויה". דובר משטרת מחוז ש"י מסר לאחר אותה התקרית כי כי נער אחד נעצר לאחר שנראה מנקב צמיג של רכב צבאי בעימות ביצהר. הוא הועבר לחקירה במשטרת מרחב שומרון. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימות ביצהר. ארכיון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים