שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  רוצח ופדופיל הוצב לשמור, ותקף נערה בבי"ח

  בן 70 מהרצליה, שריצה מאסר עולם בגין רצח אשה וישב בכלא גם בגין אונס קטינות, הוצב כשומר על נערה אובדנית בבית החולים מאיר בכפר סבא, וביצע בה מעשים מגונים. לאחר שנתפס על חם טען כי רק נשק למצחה "כדי לעודד את רוחה"

  הסיפור המדהים הבא מתחיל בשאלה הפשוטה: איך הגיע רוצח ופדופיל לשמור במחלקת ילדים על נערה אובדנית? תושב הרצליה, יוסף נינו בן 70, שריצה מאסר עולם על רצח אשה שהסיע במונית וישב בכלא גם על אונס קטינות נעצר היום (ה') בחשד שביצע מעשים מגונים בנערה אובדנית בת 14, שעליה שמר בבית החולים מאיר בכפר סבא. הבוקר מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

   

  המקרה אירע בליל שבת האחרון לאחר שהנערה אושפזה בבית החולים מאיר עקב ניסיונה לשים קץ לחייה. בשל החשש שתפגע בעצמה בשנית שכר בית החולים את יוסף נינו מחברת כוח האדם מ.ט.ב המתמחה בסיעוד. הוא שימש משגיח סיעודי בשעות הלילה בתוך מחלקת הילדים.


  איך הגיע הפדופיל לשמור על ילדים? ביה"ח מאיר, היום (צילום: עידו ארז)

   

  לפי החשד, במהלך הלילה ביצע בנערה מעשים מגונים בכפייה. ל-ynet נודע כי המקרה התגלה לאחר שמנהל מחלקת ילדים בבית החולים נכנס באמצע הלילה לחדרה של הנערה יחד עם רופאה, והבחינו בו מלטף את הנערה ומבצע בה מעשים מגונים. בתחילה חשבו הרופאים כי מדובר באביה של הנערה או בקרוב משפחה, אך כשהוא נשאל לפשר מעשיו הוא לא השיב לעניין. בבית החולים אמרו כי מייד לאחר שהרופאים הבחינו בכך, הם דיווחו על האירוע הן לפקידת סעד והן למשטרה, אשר הגיעה ביום שבת וגבתה עדות ראשונית מהנערה.

   

  מיד לאחר שהרופאים הבחינו בו, עזב נונו את בית החולים. ל-ynet נודע כי הנערה המותקפת לא הייתה לבד בחדר ובאותה העת נכחה בחדר אחותה ששמרה עליה, אך החשוד ככל הנראה ניצל את העובדה שהיא ישנה ואז ביצע את המעשים המיוחסים לו.

   

  קצין החקירות והמודיעין של משטרת כפר סבא, פקד רפי ועקנין, אמר כי החקירה בראשיתה וכי החשוד קושר את עצמו לחלק מהמעשים. החשוד הכחיש את המעשים המיוחסים לו ואמר כי רק נשק למצחה על מנת לעודד את רוחה ולשמח אותה. בחקירה ראשונית הודה כי עיסה את גופה של הנערה, אך הכחיש כי ביצע בה מעשים מיניים. 

   

  החשוד נשפט בשנת 1968 למאסר עולם על רצח אחות שהסיע במוניתו. הוא שלח אליה ידיים, היא התנגדה ובתגובה רצח אותה. בשנת 1973, קצב הנשיא דאז את עונשו ל-24 שנות מאסר, אולם הוא ערער והשתחרר מהכלא בשנת 1981, לאחר 13 שנות מאסר בלבד. לאחר השחרור הוא נעצר מספר פעמים על עבירות של אלימות ועבירות מין.

  בשנת 93' הוא הורשע בעבירות אלימות, בשנת 98' הוא הורשע בסדרת עבירות מין, בשנת 2000 הוא הורשע פעמיים, פעם אחת בשורה של עבירות מין ופעם נוספת בעבירות אלימות

   

  במשטרה קוראים לאזרחים שהחשוד שמר על ילדיהם וחל שינוי בהתנהגותם להגיש תלונה במשטרה. עוד בודקים במשטרה את נסיבות העסקתו בחברת כוח האדם.

   

  מבית החולים מאיר נמסר בתגובה כי ביה"ח מתייחס לאירוע בחומרה רבה ויקיים דיון בו יובהרו הנהלים אל מול חברות הסיעוד. "בית החולים מקיים התקשרות עם חברות המעניקות שירותי סיעוד במקרים יוצאי דופן". באשר למקרה, ציינו בבית החולים, כי מדובר בחברת סיעוד מוכרת אשר דורגה לאחרונה במקום הראשון במכרז הביטוח הלאומי בתחום הסיעוד במדדי האיכות והמקצועיות, וכי החברה פועלת עם גורמים ממלכתיים רבים. בבית החולים אישרו כי אחותה של הנערה שהתה עימה במחלקה במהלך כל האשפוז.

   

  Read this article in English

   

   

  בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית החולים מאיר
  צילום: עידו ארז
  מומלצים