שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תא"ל פארס לא מתכוון לוותר: יפנה לשר הביטחון

  הרמטכ"ל הודיע לו כי שירותו בצה"ל הסתיים אחרי ששיקר למפקדיו, אך מפקד אוגדת הגליל לשעבר מבקש להיפגש עם אהוד ברק ולהציג בפניו את עמדתו. מקורביו סיפרו ל-ynet: "אולי הוא לא דייק בפרטים, אבל לא מדובר כאן בשקרן"

  תת אלוף עימאד פארס אולי הודח, אבל הוא מתכוון לעשות הכל כדי להישאר בצה"ל. מיד לאחר שרב אלוף גבי אשכנזי הודיע לו אמש (יום ה') על החלטתו שלא לאפשר את המשך שירותו בצבא, ביקש מפקד אוגדת הגליל לשעבר להיפגש עם שר הביטחון אהוד ברק, להפנות אליו את הסוגיה ו"לערער" על ההחלטה. מקורביו אמרו כי החלטת הרמטכ"ל איננה סוף פסוק. "הוא סמל ודוגמה לצעירים", אמרו בכפרו.

   

  תא"ל פארס ציפה כי על אף ההערכות שנשמעו בתקופה האחרונה, יאזין הרמטכ"ל לעמדתו ויבחן אותה באופן ענייני. במהלך השיחה בין השניים, שארכה יותר משעה, טען פארס כי תשובתו בעניין העברת הרכב הצבאי לרעייתו אינו בחזקת אמירת שקר. הוא אף ציין כי כאשר שוחח עם קצינים בכירים ובהם אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט, הובהר לו כי דין משמעתי בלבד עשוי למנוע את הדחתו.


  התא"ל המודח. "כולם מבינים שעימאד טעה" (צילום: עופר עמרם) 

   

  במהלך השיחה עם הרמטכ"ל קרא אשכנזי לאלוף אייזנקוט ונועד עמו מספר דקות, אך בסופו של דבר קבע כי מבחינתו מדובר במעשה חמור שאינו יכול להתעלם ממנו. "התנהגותו של תת-אלוף פארס עמדה בניגוד לערך האמינות ואמירת האמת, שהם מערכי צה"ל המרכזיים ומנשמת אפו של הצבא", נמסר מהצבא.

   

  בסביבתו של תא"ל פארס ציינו כי ההחלטה אינה משקפת את האירוע כפי שהתרחש, היא לא מידתית וגם כאשר קצין טועה, יש לבחון גם את עברו ואת תרומתו לצה"ל. "בסופו של דבר אחרי כל החודשים הללו, כולם מבינים כי עימאד טעה, אולי לא דייק בפרטים, אולי היה צריך להיות ממוקד יותר בנושא, אבל לא מדובר כאן בשקרן, ולכן צריך היה לנהוג איתו באופן אחר. לכן הוא מתכוון להציג את עמדתו גם בפני שר הביטחון", אמר אחד מחבריו.

   

  "הוא קשור ואוהב את הצבא"

  בכפר הדרוזי חורפיש שבגליל המערבי, מקום מגוריו של פארס, התקבלה ההחלטה בתחושות קשות. בני המשפחה, שחלקם קיוו כי לאחר הנזיפה שקיבל מסגן הרמטכ"ל, האלוף בני גנץ, תימצא דרך להמשיך ולשלב את פארס בצה"ל, התבדו. "הוא קשור לצבא, אוהב את הצבא, ותרם משך שנים רבות לצבא, לכן יעשה כל שביכולתו גם להישאר במדים", אמרו בסביבתו.

   

  אחד המקורבים למשפחה סיפר ל-ynet, כי ההחלטה כואבת ומאכזבת.

  "עימאד מעד והודה בטעות. חשוב היה למצוא דרך לתת לו אפשרות להמשיך בשירות בתפקיד אחר ולסיים את שירותו בצה"ל בכבוד. אסור לשכוח כי הוא מהווה סמל ודוגמה לצעירים שרואים כי צה"ל מאפשר לכל מי שמשרת בו להגיע גם לתפקיד מפתח, ואני בטוח שרבים מרגישים הערב צביטה בלב".

   

  סאלח פארס, ראש מועצת חורפיש ואחיו של עימאד, נחשב לדמות מוכרת בקרב בני העדה הדרוזית. אחרי ההודעה, הוא ביקש שלא להתראיין על הדחת אחיו מצה"ל. "ההחלטה טרייה ויש לי מעורבות משפחתית קרובה. אנחנו כמשפחה התבשרנו על ההחלטה ומבקשים שלא להגיב עליה בשלב זה", אמר סאלח.


  פורסם לראשונה 29/04/2010 22:48

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פארס בצאתו מהפגישה עם הרמטכ"ל
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים